"ÜRETİCİNİN SORUNUNU YETKİLİLERE İLETECEĞİZ"

Gündem 18 Ekim 2018 14:04
Videoyu Aç "ÜRETİCİNİN SORUNUNU YETKİLİLERE İLETECEĞİZ"
A
a

​Giresun Ziraat Odaları Koordinasyon Kurulu Başkanı Erim Yaman, gelecek hafta içerisinde Ankara'ya giderek fındık fiyatı ile çiftçinin yaşadığı sorunları içeren bir raporu, bölge milletvekilleri ve ilgili bakanlık yetkililerine sunacaklarını söyledi.

Yaman, Tirebolu Ziraat Odasında gazetecilere yaptığı açıklamada, pazarda 13 lira seviyesinde seyreden fındık fiyatının son günlerde düşüşe geçtiğini belirtti.

Düşüşün neden kaynaklandığına bir anlam veremediklerini kaydeden Yaman, "2018 ürünü rekoltesinin az olması, buna bağlı olarak piyasada ciddi manada fındık ihtiyacı olmasına rağmen 14 lira seviyelerini zorlayan fiyat 12,50 liraya kadar indi." dedi.

Yaman, fındıkçının haftalardır TMO'nun piyasaya girmesini beklediğini ifade ederek, "Bazı bölge milletvekilleri geçen haftalarda TMO'nun piyasaya gireceğini, fiyatın da 15 liraya çıkacağını ifade etmişti. Çiftçimiz umutlu bir bekleyiş içerisine girdi. Ne yazık ki bugüne kadar ofis tarafından alım ve fiyat politikalarıyla ilgili bir açıklama yapılmadı. Fındıkçının bekleyişi sürüyor." diye konuştu.

Gelecek hafta içerisinde Ankara'ya giderek fındık fiyatı ile çiftçinin yaşadığı sorunları içeren bir raporu bölge milletvekilleri ve ilgili bakanlık yetkililerine sunacaklarını kaydeden Yaman, çözüm için destek isteyeceklerini söyledi.

Yaman, Ankara'da, Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar'ı da ziyaret ederek raporu kendisine teslim edeceklerini sözlerine ekledi. (AA)

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri