‘ÜNİVERSİTENİZE HOŞ GELDİNİZ’

Eğitim 1 Eylül 2021 12:17
Videoyu Aç ‘ÜNİVERSİTENİZE HOŞ GELDİNİZ’
A
a

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan çakar, 2021 YKS sonuçlarına göre Düzce’ye yerleşen yeni öğrencilere “hoş geldiniz” mesajı yayımladı. Prof. Çakar, Düzce Üniversitesi’nin tüm imkânlarıyla öğrenci odaklı bir kurum olduğunu belirterek üniversitenin kısa süre önce kurulmasına rağmen köklü okullarla rekabet eden bir duruma geldiğini kaydetti. Devam eden salgın o

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı tarafından açıklanan Yükseköğretim Kurumları 2021-YKS yerleştirme sonuçlarına göre Düzce Üniversitesi’ne yerleşen öğrenciler için, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar tebrik mesajı yayımladı.
‘Aşınızı olun’ hatırlatması
Prof. Dr. Çakar mesajında, “Büyük bir emek ve özveriyle hazırlandığınız Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonucunda Üniversitemizde eğitim görmeye hak kazandığınız için sizleri ve türlü fedakârlıkla yarınlara hazırlayan ailelerinizi tebrik ediyor, 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı’nın hepimiz için sağlıklı, başarılı ve hayırlı olmasını temenni ediyorum. Dünyada ve Ülkemizde yaşanan Covid-19 salgını sürecinde, uzun süredir ayrı kaldığımız öğrencilerimizi kampüsümüzde görmeyi büyük heyecan ve mutlulukla bekliyoruz. Salgınla etkin bir şekilde mücadele edebilmek için de tüm öğrencilerimizin aşılarını yaptırmalarını;  temizlik, maske ve mesafe kuralına özen göstermelerini de önemle vurguluyorum.” ifadelerine yer vererek öğrencilerin aşı olmalarının önemini belirtti.
“Kısa sürede köklü üniversitelerle rekabet edebilir hale geldik”
Düzce Üniversitesi’nin kısa sürede köklü kurumlarla rekabet eder hale geldiğini belirten Çakar, “2006 yılında kurulan ve bu yıl kuruluşunun 15. yılını kutlayan Üniversitemiz; 13 Fakültesi, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü, 2 Yüksekokulu ve 10 Meslek Yüksekokulu, 30’u aşkın araştırma ve uygulama merkezi ile eğitim faaliyetlerini başarıyla sürdürmektedir. Eğitim göreceğiniz Üniversitenizin; Türkiye’de ilk 5 ihtisas üniversitesine seçilme başarısı gösterdiğini, Dünya Etki Sıralaması’nda "Açlıkla Mücadele" konusunda Türkiye’de birinci, 2021 Genç Üniversiteler Dünya Sıralaması’nda ise Ülkemiz devlet üniversiteleri arasında üçüncü sırada yer aldığını ve Ülkemizdeki köklü üniversitelerle rekabet edebilir bir konuma yükseldiğini sizlerle paylaşmak isterim.” cümlelerini kullandı.
“Siz bizim en büyük değerimizsiniz”
Öğrencilere ailelerin emaneti olarak yaklaştıklarını kaydeden Çakar, mesajı şöyle sonlandırdı: “Öğrenci odaklı, insana değer veren, katılımcı ve şeffaf yönetim anlayışımız ile tüm öğrencilerimizi kucaklıyor; nitelikli eğitim-öğretim faaliyetlerimiz, donanımlı akademik kadromuz, teknolojik olanaklara sahip dersliklerimiz ve modern spor tesislerimiz ile kampüs yaşamının tüm imkanlarını siz değerli öğrencilerimize sunuyoruz. Sizlerle birlikte bu heyecanı yaşayan Düzce Üniversitesi olarak, sizleri geleceğe hazırlayarak bizlere emanet eden ailelerimize ve öğretmenlerimize bir kez daha gönülden teşekkür ediyor, Üniversitemize yerleşen öğrencilerimizi tebrik ediyor, eğitim hayatları boyunca başarılar diliyorum. Siz bizim en büyük değerimizsiniz. Üniversitenize hoş geldiniz.”
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri