“ULAŞIMDA SIKINTI YAŞAMAYACAKLAR” DUYURUSU YAPMIŞTI

Gündem 23 Mayıs 2020 12:35
Videoyu Aç “ULAŞIMDA SIKINTI YAŞAMAYACAKLAR” DUYURUSU YAPMIŞTI
A
a

Düzce Belediyesi’nden yapılan açıklamada, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'nün talimatı ile sokağa çıkma kısıtlamasında sağlık çalışanlarının mağdur olmaması için otobüslerin sağlık çalışanlarının hizmetinde olacağı bildirildi. Ancak 4 günlük sokağa çıkma yasağının başladığı bugün görev yaptıkları hastanelere gitmek için evlerinden çıkan sağlık çalışanlarından bazıları toplu ulaşım hizmetinden yararlanamadıkları için adeta ulaşım eziyeti yaşadı. Sağlıkçıların ulaşım sorunu yaşaması tepkileri de beraberinde getirdi.

 Düzce Belediyesi “Sokağa çıkma kısıtlamasında sağlık çalışanlarının mağdur olmaması için otobüsler sağlık çalışanlarının hizmetinde olacak.” duyurusu yaptı. Ancak yasağın başladığı ilk gün birçok sağlıkçı toplu ulaşım hizmeti alamadıkları için mağdur oldu.
Düzce Belediyesi, sokağa çıkma kısıtlamasında sağlık çalışanlarının ev ve işyerlerine ulaşmalarında sorun yaşamamaları için bir takım önlemler aldığını 23 Mayıs 2020 Cumartesi gününden başlayarak, 24-25-26 Mayıs 2020 tarihlerinde uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması süresince otobüsler sağlık çalışanlarının hizmetinde olacağını açıkladı.
Açıklamada Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün mesajına da yer verildi. Özlü mesajında "Koronavirüsle mücadele döneminin kahramanları olan sağlık çalışanlarımızın her zaman yanındayız, bu vesile ile tüm sağlık çalışanlarına hayırlı bayramlar diliyorum.” ifadesini kullandı.
Ancak bu sabah haber merkezimizi arayan çok sayıda sağlık çalışanı şahsi araçları olmadığı için hastaneye toplu ulaşım hizmeti alarak gitmek zorunda olduklarını belirterek, sabah bu hizmeti alamadıkları için işe çok zor şartlarda gittiklerini söyledi. Çalışanlar öğle saatlerinde konuya ilişkin hastane önünde basın açıklaması yapacaklarını da ifade etti.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri