“ÜÇ KADIN ADAYLA YOLA ÇIKIYORUZ”

Gündem 20 Mayıs 2018 10:32
Videoyu Aç “ÜÇ KADIN ADAYLA YOLA ÇIKIYORUZ”
A
a

Vatan Partisi, Düzce milletvekili adaylarını açıkladı. 1. sıra aday Hümeyra Yılmaz olurken ikinci aday Serap Naz Başar ve son adayı ise Ruhsal Uysal oldu.

24 Haziran Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Seçimleri için partilerinin çalışmaları devam ediyor. İlk olarak Milliyetçi Hareket Partisi’nden aday açıklaması gelirken, Vatan Partisi de Düzce’den seçimlere girecek milletvekili adaylarını açıkladı.Vatan Partisi Düzce İl Başkanı Fethi Sönmez basın toplantısı düzenleyerek adayları basına tanıttı. Partinin ilk adayı daha önce yerel basında da çalışan Hümeyra Yılmaz olurken ikinci adayı yönetici Serap Naz Başar, son adayı ise bankacı Ruhsal Uysal oldu.Aday tanıtımı sırasında açıklamalarda bulunan Vatan Partisi İl Başkanı Fethi Sönmez şu ifadelere yer verdi:

Üç kadın adayla yola çıkıyoruz”
“Atatürk devrimci bir hükümet kurmak için Samsun’a çıktı. Bugün de Türkiye’nin kilit sorunu milli, devrimci bir hükümet kurmaktır. Üretim ekonomisi ve vatanımızı birleştirmek için yola çıkmış bulunuyoruz. Geçim derdimizi ancak bu düzenden kurtularak çözebiliriz. Türkiye’nin önünde zorluklar var. Bu koşullarda milletimizin birikimli, kararlı ve cesur bir hükümete ihtiyacı var. Türkiye’nin kahramanlara ihtiyacı var. Biz bu zorlu koşulları yenmek, ülkemizi ve Düzce’yi refaha, huzura ulaştırmak için, üç kadın adayla yola çıkıyoruz. Üç anne, günümüzün Kara Fatmaları, Şerife Bacıları. Mücadele, çalışkanlık, üretim, fedakarlık ve zarafet sembolü kadınlarımız. En başta, şiddete uğrayan, evlere hapsedilmeye çalışılan, hayatın her alanında haksızlığa uğrayan kadınlarımızın sesi olacaklar.”Ardından partinin 3 kadın milletvekili adayı kendilerini tanıttı.

Anneyim, Düzceliyim, vatanseverim”
Vatan Partisi Düzce 1. Sıra Milletvekili Adayı Hümeyra Yılmaz yaptığı açıklamada, “Anneyim, Düzceli’yim, vatanseverim ve bunun için mücadele etmek istiyorum. Uyuyamıyoruz çünkü memleketin hali bizi seslerle uyandırdı. Memleketin hali düzelmeden benim de gözüme uyku giremez. Düşüşe engel olmak için Vatan Partisi’ndeyim.” ifadelerini kullandı.

Halkı, çocuklarını kucakladıkları gibi kucaklayacaklardır”
Vatan Partisi Düzce 2. Sıra Milletvekili Adayı Serap Naz Başar da, “Daha öncede seçimlere girdiğim için beni tanıyorsunuzdur. Emekli yöneticiyim ve bir çocuk annesiyim. Ülkenin gidişatının çok kötü olduğunu hissettiğim için buradayım. Kadınların temsil edilmesi için adayım çünkü anneler halkı çocuklarını kucakladıkları gibi kucaklayacaklardır. Güneş doğudan doğar ama bizim rüzgarımız hep batıdan esti. Bu yönü doğuya doğru çevirmeliyiz.” şeklinde konuştu.

“Ben yaptığım her işi yüreğimle yaparım”
Vatan Partisi Düzce 3. Sıra Milletvekili Adayı Ruhsal Uysal ise neden Vatan Partisi’ni seçtiğini açıklayarak, “Çalışkanlık, mücadele ve umut karakterim olduğu için Vatan Partisi’ndeyim. Ülkenin sorunlarını biliyorum, emekli olup hala çalışıyor olmam bunu zaten gösteriyor. Ben yaptığım her işi yüreğimle yaparım. Meclise girinceye kadar mücadeleye devam diyorum.” ifadelerine yer verdi.

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri