“TÜM ÖNLEMLER ALINMIŞTI”

Gündem 17 Nisan 2020 21:05
Videoyu Aç  “TÜM ÖNLEMLER ALINMIŞTI”
A
a

ÖRMA Tekstil Kalite ve Sistem Müdürü Ömer Aygen, genel merkezin 10-27 Nisan tarihleri arasında üretime ara verme kararı aldığını ancak bazı işçilerde koronavirüse rastlanması üzerine bu tarihin 7 Nisan’a çekildiğini belirterek, fabrikada salgına karşı tüm önlemlerin üst düzeyde alındığına işaret etti.

Düzce’de faaliyet gösteren ve pozitif vakaların görülmesi üzerine üretimi bir süre durdurma kararı alan ÖRMA Tekstil, süreçle ilgili kamuoyunu bilgilendirmek için bir açıklama yaptı.
ÖRMA Tekstil Kalite ve Sistem Müdürü Ömer Aygen tarafından yapılan açıklamada, Düzce’nin en köklü tekstil firmalarından olan ÖRMA Tekstil’in dünyanın önde gelen tekstil markalarına üretim yaptığı anımsatıldı. Fabrikanın üretim süreci içerisinde gerek çalışan personel, gerek yönetimsel çalışma sistemiyle ilgili tüm departmanlar tarafından devamlı denetim altında olduğunu belirten Aygen, açıklamasını şöyle sürdürdü:
“Yıllık izini hakkı olan personel yıllık izine çıkarıldı”
“Ayrıca ÖRMA tekstil sendikaya bağlı bir firmadır. Tüm dünya ülkelerini etkisi altına alan virüs ülkemizde baş gösterdiği süreçte aldığımız önlemler, fabrika doktorumuzun ve bağlı olduğumuz sendikanın, fabrika sorumlusunun katılımıyla yaptığımız toplantıda  kronik rahatsızlığı olanlar listesi hazırlanıp  izine çıkartmak oldu. Yıllık izini hakkı olan personel yıllık izine çıkarıldı. Fabrika personel sayımız 750 kişiden en son 524 kişiye kadar düşmüştür. Çalışan personelimiz için alınan önlemler ise her sabah fabrikaya girişte tüm personelin fabrikamızın hemşiresinin kontrolü altına ateşleri ölçülmüştür. Düzce’de anlaştığımız ilaçlama firması ile başta fabrikamız ve fabrikamıza bağlı personel servisleri dezenfekte edilmiştir.(15.000 metrekare) haftanın 2 günü.”
“Fabrikadaki temizlik önlemleri 2 katına çıkarıldı”
Fabrikadaki temizlik önlemlerinin 2 katına çıkarılarak devamlı denetleme altına alındığını vurgulayan ÖRMA Tekstil Kalite ve Sistem Müdürü Ömer Aygen, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Çalışan tüm personelimizin maske ihtiyacı, kolonya ve dezenfektan ihtiyacı yönetimimiz tarafından karşılanmıştır. Bu süreçte Düzce Jandarma Komutanlığı’ndan kolluk kuvvetleri 2 defa denetimde bulunup teşekkür edip denetimlerini yerine getirmişlerdir. En son İstanbul merkez yönetim kurulumuzun aldığı 10-27 Nisan fabrikamızın ara verme kararı tarafımıza bildirmiştir. Fakat fabrikamızda çalışan arkadaşlarımız da ilk etapta 2 kişide pozitif çıkması fabrikamızın 7 Nisan’da kapanma kararı alınmıştır.  Fabrikamızda tüm çalışma arkadaşlarıma gerek evde gerek hastanede yatan, hepsine acil şifalar diliyorum

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri