'TOPLU ULAŞIM NEFES ALACAK'

Gündem 5 Şubat 2020 17:39
Videoyu Aç 'TOPLU ULAŞIM NEFES ALACAK'
A
a

Düzce Belediye yönetimi bugün gerçekleşecek ulaşım sistemi özelleştirme ihalesi öncesi şehir içinde kullanılması planlanan örnek araçları inceledi. 114 yeni araç ile hizmet verecek denetimli şehir içi ulaşım sistemi hakkında önemli açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü "Bizim iki önceliğimiz var; birincisi sefer sayılarını sıklaştırmak, ikincisi vatandaşlarımızın oturarak seyahat etmelerini sağlamak. İhale, Düzce'nin toplu taşıma sistemine nefes aldıracak ve sorunları giderecek bir çözüm olacak." dedi. Başkan Özlü ayrıca ihalenin canlı yayınlanabileceğini söyledi.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü Şehiriçi Ulaşım Sistemi özelleştirme ihalesi öncesi örnek araçları inceledi. Farklı firmalarla yapılan görüşmeler sonucu 6 farklı otobüsü inceleyen Başkan Özlü minibüs tipi araçlarla ulaşım sisteminin daha kullanılabilir ve rantabl olacağını ifade ederken firma yetkililerinden de araçların donanımı hakkında bilgi aldı.Özelleştirme süreci ve sonrası hakkında önemli açıklamalarda bulunan Başkan Özlü: "Bugüne kadar farklı firmalardan altıya yakın otobüs geldi, hepsine baktık inceledik. Biliyorsunuz şu andaki ulaşım sistemimizde 12 metrelik otobüsler kullanılıyor. Bunlara baktığımızda Düzce'deki yolcu sayısıyla otobüs büyüklüğünün mütenasip olmamasından kaynaklanan bir zarar söz konusudur ama bizim iki önceliğimiz var; birincisi sefer sayılarını sıklaştırmak. Yani her 5 - 10 dakikada bir seyahat edilecek sistemi kurmak. İkincisi vatandaşlarımızın oturarak seyahat etmelerini sağlamak. Dolayısıyla bu çerçevede 6 aydır çalışıyoruz."
"114 kişiyi otobüs sahibi yapacağız"
Özelleştirme ihalesi ve sonrası hakkında bilgiler veren Başkan Özlü 114 kişinin otobüs sahibi olacağını ve buna bağlı olarak hizmet kalitesinin artacağını ifade ederek "6 aydır yürüttüğümüz çalışmalar sonuçlandı ve ihaleye çıktık. Yarın (bugün) ihalemiz var; Düzce'de yaklaşık 114 vatandaşımızı otobüs sahibi yapacağız. Bunları alan vatandaşlarımız Düzce Belediyesi'ne hizmet edecek. Düzce Belediyesinin belirlediği hatlarda yolcu taşıyacak, otobüsler kendilerinin olacak. Otobüsler kendilerinin olduğunda hizmet kalitesi artacak. Dolayısıyla yapacağımız ihaleyi önemsiyoruz. İhale, Düzce'nin toplu taşıma sistemine nefes aldıracak, toplu taşıma sistemindeki sorunları giderecek bir çözüm olacak." şeklinde konuştu.

"Canlı yayınlanmasında hiçbir mahsur yok"
İhale sırasında halka açık ve canlı olarak yayınlanıp yayınlanmayacağı yönündeki soruları yanıtlayan Başkan Özlü, bu konuda henüz karar almadıklarını ancak herhangi bir sakınca olmadığını da ekleyerek, "Bununla ilgili henüz konuşmadık ancak hiçbir mahsuru yok canlı yayınlanabilir. Hatta şöyle söyleyeyim; belediyemizin encümen odası var, ihaleler orada yapılıyor. İhale açık olacak ancak canlı yayın olur mu bir bakalım, konuşalım." dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri