“TEK DERDİMİZ DÜZCE’MİZİN SAĞLIĞI”

Gündem 1 Ekim 2020 16:52
Videoyu Aç “TEK DERDİMİZ DÜZCE’MİZİN SAĞLIĞI”
A
a

İçişleri Bakanlığı’nın talimatıyla yurt genelinde devam eden denetimler kapsamında Düzce Valisi Cevdet Atay, "Sağlık İçin Hepimiz İçin" sloganıyla yine Düzce sokaklarındaydı. Denetimler esnasında açıklamalarda bulunan Vali Atay, “Ben herkesin artık bu işin ne kadar önemli olduğunu anladığını görüyorum” sözleriyle kurallara uyan Düzceliler’e teşekkür etti.

İçişleri Bakanlığı’nın talimatıyla tüm yurtta koronavirüs tedbirleri denetimi sürüyor. Düzce Valisi Cevdet Atay da büyük önem vererek gerçekleştirdiği denetimlere Merkez Hastane Caddesi’nde devam etti. Atay, alışveriş merkezi ve cadde üzerindeki iş yerlerini gezerek kurallara uyulup uyulmadığını denetledi. Vatandaşları ve işyeri sahiplerini kurallara uymak noktasında uyardı, maske hediye etti.
“Artık herkes bu işin önemini anladı”
Atay, denetim sırasında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Vatandaşımız maskesini taktığı zaman biz çok mutlu oluyoruz. Onların sağlığı bizim için çok önemli. Bizim şu anki en önemli konumuz toplum sağlığı. Düzce’de kurallara uyan vatandaşlardan Allah razı olsun. Ben herkesin artık bu işin ne kadar önemli olduğunu anladığını görüyorum. İnşallah vatandaşlarımız kurallara uydukça bu pandeminin de bize verdiği zararlar azalacaktır.” ifadelerini kullandı.
“Bizim için Düzce’mizin sağlığından önemli bir konu yok”
Koronavirüsle mücadele için Düzce’nin dört bir yanında sürekli sahada olan Vali Atay konuyla ilgili, “Elimizden geldiği kadar yapıyoruz. Kaymakam arkadaşlarımız ve burada bizimle beraber yola çıkan arkadaşlar sağ olsunlar bize destek oluyorlar. Dediğim gibi bütün amacımız, bütün derdimiz toplum sağlığı, Düzce’mizin sağlığı. Bizim için daha önemli bir konu yok. Bilincin her geçen gün arttığını görüyorum. İnşallah daha da iyi olacak. Herkes elinden geldiği kadarıyla uyuyor. Uymayanlara da tabii ki gerekli yaptırımlar uygulanıyor. O anlamda ben buradan tekrar ediyorum. Tüm Düzce’mizdeki vatandaşlarımızdan Allah razı olsun” dedi.
“Hastanelerde sıkıntımız yok”
Düzce’deki koronavirüs vaka sayısıyla ilgili de değerlendirme yapan Vali Atay, daha iyiye ulaşmak için denetimlere devam edeceklerini söyledi.  Hastanelerin durumuna da değinen Atay, “Herhangi bir sıkıntımız yok, çok şükür.” ifadelerini kullandı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri