'TECRÜBE PAYLAŞIMI İÇİN BU TOPLANTI ÖNEMLİ'

Gündem 24 Ocak 2019 16:21
Videoyu Aç 'TECRÜBE PAYLAŞIMI İÇİN BU TOPLANTI ÖNEMLİ'
A
a

Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, İstanbul’da düzenlenen Türk Dünyası Belediyeler Birliği Yönetim Kurulu toplantısına katıldı.Yedi farklı ülkeden katılımcıların yer aldığı toplantıya Ümraniye Belediyesi ev sahipliği yaptı.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) yönetim kurulu Ocak ayı toplantısı 7 farklı ülkeden yerel yöneticilerin de katılımıyla Ümraniye Belediyesinin ev sahipliğinde düzenlendi. Ümraniye Belediyesinin ev sahipliği yaptığı, TDBB Başkanı ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu başkanlığındaki toplantıya, Makedonya Ohrid Belediye Başkan Danışmanı İlker Mustafa ve Makedonya Ohrid Belediyesi Alt Yapı Müdürü Khaan Sharavkhaan da katıldı.Her ay düzenli bir şekilde düzenlenen yönetim kurulu toplantılarında, Türk Dünyası arasındaki ortak kültür ve medeniyet mirasını temel alarak belediyeler arasında dayanışma ve yardımlaşma çalışmalarını sağlamak ve yönetimlerin birbirlerinin deneyimlerinden faydalanmalarına fırsat yaratmak amaçlanıyor.

Çeşitli gündem maddelerinin değerlendirildiği toplantı sonunda açıklamalarda bulunan Başkan Dursun Ay “Türk Dünyası Belediyeler Birliği üstlendiği sorumluluk bakımından medeniyet ve tecrübe paylaşımı noktasında büyük önem taşıyor. Burada bir araya gelerek yaptığımız çalışmaları ve projeleri değerlendirerek fikir alışverişinde bulunuyoruz. Bu da aslında birbirimizin eksiklerini tamamlamamıza ve kurumsal yapımızı geliştirmemize vesile oluyor. Başta birlik başkanı olmak üzere, ev sahibi belediye başkanımıza, tüm üyelere ve toplantımıza katılan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri