“TARİHİ YOL” GÜN YÜZÜNE ÇIKIYOR

Gündem 25 Eylül 2017 11:18
Videoyu Aç  “TARİHİ YOL” GÜN YÜZÜNE ÇIKIYOR
A
a

Düzce’nin turizmine ivme kazandıracak ‘Dekovil Yolu’ Projesi için çalışmalar hızla ilerliyor. Gündeme geldiği günden bu yana Düzceliler’in büyük destek verdiği projedeki son durumu aktaran Düzce Milletvekili Fevai Arslan, “Güzergah üzerinde işgal olup olmadığının tespiti için teknik bir heyet görevlendirdik. Bu heyet incelemelerini devam ettiriyor.” dedi.

Öncü Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Önder Tonyalı’nın girişimleri ve Düzce Milletvekili Fevai Arslan’ın desteği ile yeniden hayata geçirilmesi için çalışmaların başladığı ‘Tarihi Dekovil Yolu’ gün yüzüne çıkartılıyor. Düzce halkının gönderdiği fotoğraflarla o yıllara ışık tuttuğu ve turizme büyük katkı sağlaması beklenen proje için harita çizilmesinden sonra şimdi de güzergahta durum tespiti yapılıyor.

Teknik heyet incelemelerini sürdürüyor”
Projeye ilişkin Öncü Haber mikrofonlarına özel açıklamalarda bulunan Arslan, ‘Tarihi Dekovil Yolu’nu merakla bekleyenlere müjdeyi şu sözlerle verdi:“Dekovil Yolu, Öncü RTV Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Önder Tonyalı’nın çok merakla ve hassasiyetle durarak yıllardır söylediği bir işti ve bizim de içimizde öyle bir hevesimiz vardı. Biz onun haritalarını çıkarttık ve şu anda güzergah üzerinde işgal var mı ve yapılabilirlik derecesi nedir, teknik bir heyete de görev verdik. Bu teknik heyet incelemelerini devam ettiriyor.”

Dekovil fotoğrafları gelmeye devam ediyor
1950’li yıllara kadar Düzce'de özellikle ormancılıkta kullanılan ve Samandere Şelalesi'nden Orman İşletme'ye kadar uzanan raylı sistemin turistik amaçlı kullanılması için güzergah üzerinde çalışmalar devam ederken, o yıllara tanık olanlar tarafından Öncü WhatsApp İhbat Hattı’na dekovil ile ilgili fotoğraflar gelmeye devam ediyor.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri