‘TAKDİR’LİK BAŞARI

Gündem 8 Haziran 2018 15:23
Videoyu Aç ‘TAKDİR’LİK BAŞARI
A
a

Düzce’de yaşadıkları rahatsızlıklar nedeniyle okula gidemeyen ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce görevlendirilen öğretmenler tarafından evlerinde eğitim alan iki öğrenci de dün karne sevincini yaşadı. İkisi de takdir alan öğrencilerin sevincine de ortak olan Düzce Valisi Zülkif Dağlı, “Onların eğitime ihtiyacı varda, ayaklarına kadar gidip karnelerini de veririz. Onların sağlığına kavuşması için elimizden geleni yapacağız” dedi.

 

Düzce Valisi Zülkif Dağlı ve İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit Pakmaya İlk ve Orta Okulu’ndaki karne dağıtım töreni sonrasında iki öğrenciyi evlerinde ziyaret ederek karnelerini teslim etti. Yaşadıkları böbrek rahatsızlığı nedeniyle okulda alamadıkları eğitimi evlerinde alan 8. sınıf öğrencisi Hayriye Çakmak ile 5. sınıf öğrencisi Medine Güney karnelerini Vali Dağlı’nın elinden aldı. İkisi de Koçyazı Mahallesi’nde oturan öğrenciler, karne günü vali ve öğretmenlerini karşılarına görünce heyecanlarını saklayamadı.

Eğitime ihtiyaçları varsa ayağına kadar gidip, karnesini veriyoruz”
Medine’ye karnesini vermesinin ardından bir değerlendirmede bulunan Vali Dağlı, şöyle konuştu: “Devletimiz eğitim alması gereken tüm çocuklarımıza, tüm bireylerimize, her yaştan insanımıza mutlaka ulaşıyor. Evinde eğitim alan öğrencilerimize görevli iki öğretmenimizin her gün eğitim verdiği öğrencilerimizin yanlarındayız. Karne de biraz önce gördüğünüz çok güzel, takdirname aldı. Biz de kendisine hediyelerini getirdik. Yaz döneminde de kitap okumalarını hızlandırarak bu konuya ağırlık vereceğiz. İnşallah bu arada devam eden tedavisi de tamamlanacak ve normal vatandaş olarak okulda eğitimine devam edecek. Çünkü bu dünyada hiçbir şey çaresiz değil ve bunun da çaresi var. Medine’yi de inşallah iyileştireceğiz. Bu arada vaktini boşa geçirmemesi adına devletimizin, milli eğitimin, öğretmenlerimizin böyle bir hizmeti var. Medine’nin eğitime ihtiyacı varsa biz de ayağına kadar gelip karnesini veriyoruz bu şekilde. Biz de elimizden geleni yaparak evde eğitim de vereceğiz, sağlık hizmeti de vereceğiz, her türlü hizmeti yapmaya devlet olarak hazırız. Devletimiz bu güce sahip ve inşallah Medine kızımızı sağlığına kavuştururuz.”

Artık eğitim alabiliyor”
Evde eğitim alan Medine’nin annesi Meryem Güney ise yaptığı açıklamada “Çok mutluyum, heyecanlıyım. Büyüğünü kaybettim ama buna gücüm yetiyor. İlerleyen zamanlarda kızım iyileşir mi bilmiyorum ama sondası sürekli takılıyor, bez takılıyor buna da şükür yine de. Allah’a hamdolsun çocuk çok kötüydü ama şimdi düzeldi. Artık eğitim alabiliyor. Çocuğum öğretmenler gelecek diye seviniyor, onlar gelecek diye sürekli yola bakıyor.” ifadesinde bulundu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri