'SUYUMUZA SAHİP ÇAIKALIM'

Gündem 24 Mart 2019 14:53
Videoyu Aç 'SUYUMUZA SAHİP ÇAIKALIM'
A
a

22 Mart Dünya Su Günü, Düzce Doğa Okulları’nda coşkuyla kutlandı. İstanbul Caddesi boyunca ellerinde dövizlerle yürüyen çocuklar, Anıtpark Meydanı’nda yaptıkları sergi ve söyledikleri şarkılarla bu önemli günde büyük bir farkındalık yarattı.

Her 22 Mart Dünya Su Günü’nde düzenlediği farkındalık etkinlikleri ile adından sıklıkla söz ettiren Düzce Doğa Okulları bugün de düzenlediği etkinlikle Düzce sokaklarını ve meydanları şenlendirdi. Düzce Doğa İlkokulu ve Anaokulu öğrencileri İstanbul Caddesi boyunca ellerinde “Suyumuza Sahip Çıkalım” yazılı dövizlerle yürüdü. Öğrenciler ayrıca su damacanalarından yaptıkları davullar eşliğinde bu önemli günün önemine dikkat çekmek için sloganlar attı. Anıtpark Meydanı’na kadar yürüyen öğrenciler burada düzenledikleri sergi ile suyun yaşam için önemine dikkat çekti. Şarkılar söyleyerek danslar eden öğrenciler, çevredekiler tarafından da ilgiyle izlendi.
“Okulumuz olarak bugünü çok önemsiyoruz”
Yapılan etkinliğe ilişkin bir değerlendirmede bulunan Düzce Doğa Anaokulu Müdürü Hilal Ülkümen şöyle konuştu:Doğa Okulları’nda Su Günü çok önemli. 22 Mart Su Günü nedeniyle biz de ilk ve anaokulu gruplarımızla bugün için kutlama etkinlikleri planladık. Bir yürüyüşümüz gerçekleşti. Daha sonra çocuklarımızla birlikte gösterilerimizi, şarkılarımızı sunacağız. Dünya Su Günü bizler için, çocuklar için geleceğimiz için çok büyük önem taşıyor. Biz de okulumuz olarak bugünü çok önemsiyoruz. Bu etkinlikler kaynaklarımızı ve suyu bilinçli kullanma ve bu bilinci çocuklarımızda geliştirmek, yerleştirmek büyük önem taşıyor. Biz de bu çalışmaları sadece Su Gününde değil tüm yıl boyunca çocuklarımızla paylaşıyoruz ve bu bilinci yerleştirmeye çalışıyoruz.”
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri