'SUYA İNDİRİM' ÖRNEK OLSUN!

Gündem 13 Eylül 2018 17:07
Videoyu Aç 'SUYA İNDİRİM' ÖRNEK OLSUN!
A
a

İstanbul'un su ihtiyacını karşılayacak kadar zengin su kaynaklarına sahip olan Düzce'de su kullanım bedelinin yüksekliği eleştiri konusu olmaya devam ederken, Ankara Büyükşehir Belediyesi tüm konut ve işyerlerinde su faturalarında yüzde 17 oranında indirime gitti. Ekonomik yönden ülkenin içinde bulunduğu bu sıkıntılı süreçte gizli ya da açık uygulanan zamlar vatandaşın belini bükerken, Ankara'daki su indiriminin Düzce Belediyesi'ne de örnek olması istendi.

"Düzce'de su pahalı!"
Düzce'de pahalılığı ile eleştirilen suyun metreküp fiyatına çeşitli kalemlerde alınan bedeller de eklenince fatura kabarıyor. Son olarak 2017 yılı için yapılan yüzde 20'nin üzerindeki zamma gelen yoğun tepkiler üzerine Düzce Belediye Meclisi, 2018 yılı bütçesinde su tüketim ücretlerinde değişiklik yapmadı. Buna göre; beher metreküp üzerinden hesaplanan suyun tüketim bedeli 20 metreküpe kadar olan bölüm için 2,29 liradan işlem görüyor. 20 metreküpten sonra suyun metreküp fiyatı ise 2,76 lira üzerinden hesaplanıyor. Su cenneti Düzce'de pahalı olarak nitelenen suya bir de zam yapılması şikayet konusu olurken, ekonomik yönden sıkıntılı bir sürecin yaşandığı şu günlerde bazı belediyeler halkın sesine kulak vererek suda indirime gidiyor. Bu belediyelerden biri de Ankara Büyükşehir Belediyesi...

"Diğer belediyelere de örnek olmalı"
Ankara'daki su indirimini tüm belediyelerin örnek alması gerektiğini belirten Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 'Esnafın su ve elektrik faturalarında indirim sağlanması konusunda taleplerimizi her zaman dile getiriyoruz. Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin tüm konut ve işyerlerinde su faturalarında indirime gitmesi diğer belediyelere de örnek olmalı. Vatandaşın da esnafın da buna ihtiyacı var.' dedi.

'Ankara gibi diğer belediyeler de faturalarda indirime gitmeli'
Tüm belediyelerin faturalarda indirime gitmesinin çok olumlu olacağını dile getiren Palandöken, 'Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mustafa Tuna 17 Eylül'den itibaren geçerli olacak tüm iş yeri ve konutlar için yüzde 17 oranında su indirimi yapılacağını açıklamıştı. Bu karar ülkemiz çapında tüm belediyelere örnek olmalı. Çünkü son dönemlerdeki ekonomik dalgalanmalar, stokçular yüzünden fiyat artışına giden marketler, enflasyon ve bunun gibi nedenlerle vatandaşın alım gücü düştü. Bu olumsuz durumda bir nebze fayda sağlamak için faturalarda indirime gitmek büyük katkı sağlayacaktır. Yalnızca suda değil elektrikte ve kış ayları yaklaşırken doğalgazda da bir indirim hem vatandaşı hem esnafı rahatlatacaktır.' diye konuştu.

 

 

1000
icon
CAN 14 Eylül 2018 13:36

aynen doğru suyu biz veriyoruz en pahalı suyu da biz içiyoruz. otobüs biletleri de cok pahallı çevre illere göre. bilet almakta zorlanan insanlar var bunu unut masn sayın yöneticiler

0 0 Cevap Yaz
yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri