‘SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMAYA HAZIRIM’

Gündem 23 Aralık 2019 17:53
Videoyu Aç ‘SUÇ DUYURUSUNDA  BULUNMAYA HAZIRIM’
A
a

Ankara merkezli bir firmanın borçlarına karşılık Akçakoca Belediyesi’ne ait hizmet aracını haczetmesi olayı ile ilgili olarak, Akçakoca Belediyesi eski Başkanı Cüneyt Yemenici sosyal medya üzerinden bir açıklama yaptı. Yemenici, “Dönemimle ilgili en ufak bir şaibeli işlem olduğu şüphesi var ise Akçakoca Cumhuriyet Savcılığı’na dönemimizde yapılan tüm işlemlerle ilgili suç duyu

Ankara merkezli bir  firmanın Akçakoca Belediyesi’nden alacakları nedeniyle başlattığı  haciz işlemi ile ilgili olarak eski Başkan Cüneyt Yemenici sosyal medya üzerinden bir açıklama yaptı. Yemenici yaptığı açıklamada, mevzuya konu olan aracın kendi başkanlığı döneminde alındığını belirterek, aracın bedelinin ödenmediğinden dolayı icra konduğu gibi yanlış bir bilginin kamuoyunda yayıldığını ifade etti.
“Belediye makam aracı alım satımından 38000  bir para arttırılmıştır”
“Bazı hemşehrilerimizin belediyemize ait makam aracının bağlanması ile ilgili şahsıma sordukları sorulara tek tek cevap vermektense sosyal medyadan açıklama yapma gereği hissettim. Mevzuya konu olan araç şahsımın başkanlığı döneminde alınmıştır ve aracın bedelinin ödenemediğinden dolayı icra konduğu gibi bir yanlış bilginin kamuoyuna yayıldığını müşahede ettim. Göreve geldiğimde Passat CC marka makam aracına sahip olan belediyemizin mevcut makam aracını 2014 yılı koşullarında 120 bin TL’ye satıp, Mercedes 250 GLK marka araç 2014 yılı değeri 254 bin iken KDV teşviki alınarak 82 bin TL’ye Düzce Hasmer firmasından ihale ile peşin para ödenerek alınmıştır. Hesapta da görüldüğü gibi belediye makam aracı alım satımından 38 bin TL bir para arttırılmıştır. Eğer makam aracı almak veya kullanmak yanlış ise, aralık ayı belediye meclis toplantısında yeni makam aracı almak üzere 500 bin TL kredi kullanılması kararı alınmış, ihtiyaç üzerine alındığına inandığım yeni bir araç alınmış veya alınacak olması kararını da kamuoyunun takdirine bıraktığımı ifade etmek isterim.”
“Mevcut makam aracının bağlanması olayı çok üzücü”
Dönemimiz içerisinde halkımızın ve belediyemizin ihtiyaçları doğrultusunda birçok harcama yapılmıştır. Bu harcamaların dönem ayrımı yapılmaksızın devlette devamlılık esastır anlayışıyla yaklaşılması doğru olandır. Mevcut makam aracının bağlanması olayı çok üzücü olmakla beraber, şahsıma bugün sorulan yanlış algılamadan farklı bir sebep içerdiğini söylemek isterim.  Dönemimle ilgili en ufak bir şaibeli işlem olduğu şüphesi var ise; ki Sayıştay ve İç İşleri Bakanlığı’nca yapılan denetimlerde hiçbir yanlışa ve eksiğe rastlanmadığı raporlarda açık iken, pazartesi günü şahsımın da katılımı ile Akçakoca Cumhuriyet Savcılığı’na dönemimizde yapılan tüm işlemlerle ilgili suç duyurusunda bulunmaya hazırım.
“Hemşehrilerimizin ve belediyemizin menfaatleri doğrultusunda görev yaptım”
Her zaman Akçakoca’nın, hemşerilerimizin ve belediyemizin menfaatleri doğrultusunda görev yaptım ve yine söz konusu Akçakoca olduğunda mevcut yönetime her zaman destek olacağımı da bizzat devir teslim töreninde belirtmekle birlikte bir kere daha ifade etmek isterim. Bir an önce sanal, yalan ve hiçbir anlam ifade etmeyen hayali gündemler oluşturmaya çalışan bir kısım medya organlarına kulak asmadan Akçakoca’nın ihtiyaçları doğrultusunda bir ve beraber olarak çalışmak gerekmektedir. Her ne kadar herhangi bir resmi göreviminiz olmamasına rağmen Akçakoca’nın sıcak gündemi ve ihtiyaçları tarafımca yetkili kişiler nezdinde takip edilmektedir. “

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri