"SEZON KAÇTAN KAPANIRSA YENİ SEZON O FİYATTAN AÇILIR"

Gündem 5 Kasım 2018 14:38
Videoyu Aç "SEZON KAÇTAN KAPANIRSA  YENİ SEZON O FİYATTAN AÇILIR"
A
a

Toprak Mahsulleri Ofisi'nin piyasaya girmesinin ardından 50 randımanlı kabuklu fındığın kilogram fiyatı 14 liraya çıktı. Rakamların yükselmeye devam ettiğini belirten Türkiye Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, "Sezon kaçtan kapanırsa yeni sezon da o fiyattan açılır." dedi.

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO)'nin fındık alımına başlamasının ardından serbest piyasada 50 randımanlı kabuklu fındığın kilogram fiyatı 14 liraya yükseldi.

 

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, yaptığı açıklamada, TMO aracılığıyla 1 Kasım'dan itibaren levant kalite fındığın kilogramının 14, Giresun kalite fındığın kilogramının da 14,5 liradan alınmasının serbest piyasaya olumlu yansıdığını söyledi.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın TMO'ya yönelik açıklamasının hemen ardından serbest piyasada 12 lira olan fiyatın 13 lira seviyelerine çıktığına işaret eden Soydan, rakamların yükselmeye devam ettiğini belirtti.

 

Soydan, "TMO'nun piyasaya girmesiyle tüccar ve manavlar da gerekli adımı atarak fiyatları yükseltti. Bugün (dün) itibarıyla 50 randımanlı fındığın kilogramı 14 lira seviyelerinden işlem görüyor. Şu anda fındık piyasasında olması gereken bir rekabet var. Bu durum en çok üreticilerimizi memnun ediyor." dedi.

 

Fındık fiyatının daha da yukarı çıkmasını beklediklerini dile getiren Soydan, "Bu sezonun fiyatları gelecek sezona da olumlu yansıyacaktır. Sezon kaçtan kapanırsa yeni sezon da o fiyattan açılır." ifadesini kullandı.

 

Soydan, üreticilerin 1 Kasım'da fındık alımına başlayan TMO'ya yoğun ilgi gösterdiğini, bu ilginin uzun süre devam etmesini beklediklerini kaydetti. (AA)

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri