‘SEÇMENE İFTİRA ATMAYIN!’

Gündem 30 Mayıs 2018 12:24
Videoyu Aç ‘SEÇMENE İFTİRA ATMAYIN!’
A
a

AK Parti Düzce Milletvekili Adayı Ayşe Keşir’in açıklamalarına sert bir dille yanıt veren MHP Düzce İl Teşkilatı Eski Yönetim Kurulu Üyesi Celal Kasaoğlu, “O ağız, FETÖ ağzı değil, sizi meclise sırf Erdoğan sevgisiyle yollamış olan ve şimdi de sokağa çıkıp oy istediğiniz seçmenin ağzı. Seçmene iftira atmayın kimseyi korkutmaya çalışmayın.” dedi.

MHP Düzce İl Teşkilatı Eski Yönetim Kurulu Üyesi Celal Kasapoğlu, AK Parti İl Teşkilatı iftarında “Kim başkomutanı askersiz bırakmak için konuşuyorsa bilin ki o FETÖ’cü ağzıyla konuşuyordur.” şeklinde açıklama yapan AK Parti Düzce Milletvekili Adayı Ayşe Keşir’i eleştirdi.

Özlü’yü hariç tutarak konuşuyorum”
Düzceliler’in 16 yıldır AK Parti’ye destek vererek meclise gönderdiğini ancak, destek verilen vekillerin halktan uzaklaştığını savunan Kasapoğlu, şu ifadelere yer verdi: “Seçmen aslında bu durumun farkında ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sevgisi, muhalefet gerekliliğinin önüne geçtiği için, vekil profilleri, vekillerin çalışma anlayışları, vatandaşla olan iletişimleri ve benzeri hiçbir özellikleri daha önceden önemli değildi. AK Parti milletvekili adayları, Cumhurbaşkanı sevgisinin kendilerini bir yere getirmesini beklediler ve geldiler. Faruk Özlü'yü hariç tutarak konuşuyorum, çünkü bulunduğu makamın hakkını verme gayreti içinde olduğunu her fırsatta gösterdi.”

“O ağız FETÖ ağzı değil, sizi meclise Erdoğan için yollamış sokağa çıkıp oy istediğiniz seçmenin ağzı”
“İlk kez Cumhurbaşkanından bağımsız olarak seçime giren siyasetçilerin adeta seçmene iftira atar nitelikte ahlaksızca açıklamalar yapıyor.” ifadesiyle açıklamasına devam eden Kasapoğlu, şunları kaydetti: "Her sahaya çıktıklarında 'Size reis için oy verdik' eleştirisini zaten vatandaştan kendi kulakları ile duyuyorlar. Bunu sokakta vatandaş zaten konuşuyor. Partisinin adaylarından memnun olmayan seçmen, parlamentoda haliyle ittifak ortağı olan Milliyetçi Hareket Partisi’ne yönelme eğilimi gösteriyor. Bu gayet doğal bir seçmen tavrıdır. Üstelik yeni sistem seçmene başkan ve partiyi ayrı ayrı seçme imkanı verirken, yasal olarak bu bir hak iken siz kim olarak insanları zan altında bırakıyorsunuz. Cumhurbaşkanlığında Recep Tayyip Erdoğan’a vereceğim ama vekillikte vermeyeceğim.' diyen ağız FETÖ ağzı değil. O ağız size yıllardır istemeye istemeye oy vermiş, sizi meclise sırf Erdoğan sevgisiyle yollamış olan ve şimdi de sokağa çıkıp oy istediğiniz seçmenin ağzı. Kendinizi aklamak ya da kurtarmak için oy istediğiniz seçmene iftira atmayın, kimseyi korkutmaya çalışmayın. Yapılan bu akıl almaz skandal niteliğindeki açıklamaları kınıyorum.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri