"SAYIN BELEDİYE BAŞKANIM DUYUN SESİMİ"

Gündem 5 Ekim 2020 17:25
Videoyu Aç "SAYIN BELEDİYE BAŞKANIM DUYUN SESİMİ"
A
a

Halk arasında “sara” olarak bilinen ve beyin hücrelerinde geçici anormal elektrik yayılması sonucu ortaya çıkan epilepsi hastalığına yakalanan vatandaşlar, toplumsal önyargılar nedeniyle birçok sorunla baş etmek zorunda kalıyor. Ne engelli ne de sağlıklı birey olarak görülen epilepsi hastaları, iş bulmakta zorlanıyor. Düzce’de yaşayan 35 yaşındaki epilepsi hastası İlker Özel, hastalığı nedeniyle hiç kimsenin kendisine iş vermediğini belirterek, “Belediye başkanım, belediye başkan yardımcılarım, hepiniz duyun sesimi” diyerek feryat etti.

İşsizlik, epilepsi hastalarının en büyük sorunları arasında geliyor. Hastalıkları nedeniyle iş bulamayan epilepsi hastaları, bu nedenle sosyal hayata adapte olamıyor. Düzce’de yaşayan 35 yaşındaki epilepsi hastası İlker Özel’in, iş bulmak için çaldığı tüm kapılar yüzüne kapandı. Çalışamadığı için maddi imkansızlıklar yaşadığını söyleyen Özel, son çare olarak Öncü Haber Merkezi’nin kapısını çaldı.
“Fabrikalar da beni çalıştırmıyor”
Sesini duyurabilmek için yaşadığı sıkıntıları Öncü mikrofonuna anlatan Özel, “Elimden her iş geliyor. Her şey geliyor, ama hiç kimse bana iş vermiyor. Engelli kadrosundayım, ama beni bu zamanlarda çalıştırmıyorlar. Ben engelli değilim. Benim epilepsi hastalığım var. Fabrikalar da beni çalıştırmıyor. Ben bugün (dün) iki yere başvurdum, iş vermediler. Başvurduğum firmalar beni arayacaklarını söyleyip gönderiyorlar” dedi.
“Belediye başkanım duyun sesimi”
Geçen sene Toplum Yararına Programda 9 ay çalıştığını kaydeden Özel, “Bu sene TYP’nin çekilişinde kuradan çıkmadım. Neden? Engelli miyim? Hayır, değilim. Ben her gün ilaçlarımı içiyorum. Elimden her şey geliyor. Her işi yapıyorum. Evimde televizyonumu, musluğumu, dolaplarımı, her şeyimi yapıyorum. Eskiden beri dolaplarımı, televizyonumu söktüm taktım. Onu yaptım bunu yaptım. Hepsini yaptım. Ama neden bu işler benim elimden gelmiyor? Neden ben çalışamıyorum. Görme engelli olanlar çalışıyor. Bilgisayar başında olanlar çalışıyor. Adam görme engelli bilgisayarın başında takır takır çalışıyor. Onlar nasıl görüyorlar da çalışıyorlar? Adam duyma engelli, telefonun başında çalışıyor. Bunları ben gözümle gördüm. Onlar çalışıyorsa ben hayli hayli çalışırım. Olmaz. Duyun bunları. Belediye başkanım, belediye başkan yardımcılarım, hepiniz duyun bunları.” şeklinde konuştu

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri