“SAYIMIZ AZ, KİMSE İLGİLENMİYOR!”

Gündem 12 Ekim 2018 15:38
Videoyu Aç “SAYIMIZ AZ, KİMSE İLGİLENMİYOR!”
A
a

Merkeze bağlı Düverdüzü ve Aybaşı köylerine bağlı iki mahallede yaşayan vatandaşlar, hane sayısının az olması nedeniyle hizmet alamamaktan yakınıyor. Kendi bölgeleriyle ilgilenilmediği gerekçesiyle iki mahallenin birleşmesi için imza toplayarak Düzce Valiliği’nin yolunu tutan vatandaşlar, sürecin hızlanmasını ve özellikle bozuk olan yollarının düzeltilmesini talep etti.

Düzce’de en sık şikayet konusu olan sorunların en başını çeken bozuk yollara tepki sesi bu kez iki köyden yükseldi. Merkeze bağlı Düverdüzü Köyü’ne bağlı Karaömer Mahallesi ile Aybaşı Köyü’ne bağlı Gürgenpınar Mahallesi’nde ikamet eden vatandaşlar, ulaşımda yaşadıkları sorunların yetkililer tarafından çözülmesini bekliyor. Toprak ve engebeli yolda gerekli düzeltme çalışmalarının yapılmaması sonucu sıkıntı yaşayan ve artık beklemekten bıkan vatandaşlar çareyi Öncü Haber Whatsapp İhbar Hattı’nda buldu.

Vali Yardımcısından “İncelenecek” sözü!
Yolun yaklaşık 2 kilometre boyunca bozuk olduğunu ve Düzce Valisi Zülkif Dağlı ile de görüştüklerini kaydeden Süleyman Turan isimli vatandaş yaşadıkları sıkıntılı süreci şu sözlerle anlattı:“Düverdüzü Köyü Karaömer Mahallesi ve Aybaşı Köyü Hamza mevkii Gürgenpınar Mahallesi hizmet konusunda azınlık olduğumuz için hizmet alamamaktayız. 12 yıldır sıkıntıdayız. Bizim bölgeyle kimse ilgilenmiyor. Bizler mahalle halkı olarak iki azınlıkta olan mahalle birleşerek yeni bir köy kurulmasını istedik. Bu konuda mahallenin seçmen sayısının tamamından imza topladık. Sayın Mehmet Alemdar'a imzalarımızı teslim etmek istedik. Kendileri çeşitli bahaneler üretti. Evrak kayıttan geçiremedik. 2 Ekim Salı günü sayın valimizle görüştüm. Kendileri yardımcısına gönderdi. Vali yardımcımızla da görüştük. İmzaları inceledi. Araştıracağını söyledi.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri