'SANAYİ TURİZME KÖSTEK DEĞİL,DESTEK OLUR'

Gündem 13 Şubat 2019 11:50
Videoyu Aç 'SANAYİ TURİZME KÖSTEK DEĞİL,DESTEK OLUR'
A
a

Yaklaşık 5 yıl önce Organize Sanayi Bölgesi (OSB) için çalışmalara başlanılan ve yaklaşık bir hafta önce ilk tapusu alınan OSB ile ilgili olarak vatandaşların görüşlerini aldık. Okuyan Akçakocalı gençlerin işsizlik nedeniyle başka şehirlere yerleştiğini ve bu manada beyin göçü yaşandığını ifade eden vatandaşlar, sanayi bölgesi ile beraber işsizliğin azalacağını umduklarını söylediler.

Akçakoca halkı iş istiyor

Çalışmalarına 5 yıl önce başlanan ve geçtiğimiz günlerde ilk tapusunun alındığı Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet N.Pazvant tarafından duyurulan OSB ile ilgili vatandaşların fikrini aldık. Sanayi ile turizm bir arada olur mu?  Demir Çelik Oragnize Sanayi Bölgesi ilçenin turizmine zarar verir mi? Katkıları ne olur? sorularını sorduğumuz Akçakocalılar, iş imkanlarının çoğalması sayesinde sanayinin turizme köstek değil destek olacağına duydukları inancı ifade ettiler. Sanayinin gelmesi sayesinde Akçakoca'da işsizliğin azalacağını umduklarını söyleyen vatandaşlar, 'Okumaya giden çocuklarımız, işsizlik yüzünden geri dönmüyorlar. İş imkanları çoğalırsa bu göç durur' şeklinde konuştular.

Sanayinin yeni iş imkanları dolayısıyla turizme ve ilçe esnafına katkı sağlayacağı yönünde görüş bildiren vatandaşlar, 'Yeter ki gençlerimiz iş bulsun. Turizme meyilli olan çocuklarımız burada ekmeğini kazansın, elinde sanat olan da sanayide çalışarak aile bütçesine katkı sağlasın' dediler.

İşsizlik nedeniyle kahveler dolu

İşsizlik nedeniyle ilçede kahvelerin dolup taştığını belirten vatandaşlar, yerlerin tapusunun alınmasına sevindiklerini, bu sayede ilçede iş imkanlarının çoğalacağını ve kahvelerin boşalacağını ifade ettiler. 'Bazı vatandaşlar ise turizmden yeterli gelir edde ediliyor olsaydı sanayi Akçakoca'ya sokulmazdı' diyerek OSB kurulmasının gerekçesi olarak ekonomiyi gösterdiler.

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri