“SANAYİ OLMAZSA BÖLGEYE PARA GİRMEZ”

Gündem 7 Haziran 2018 15:34
Videoyu Aç “SANAYİ OLMAZSA BÖLGEYE PARA GİRMEZ”
A
a

Sanayicileri buluşturan iftar programında konuşan OSB Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yirmibeşoğlu, “Sanayi olmazsa istihdam olmaz, sanayi olmazsa bölgeye para girmez, insanlar yatırım yapamazlar ve dışarıya bağımlı kalırız.” diyerek sanayici ve işçilerin en ağır şartlarda çalıştığı vurgulandı.

Düzce’deki organize sanayi bölgelerinde (OSB) hizmet veren sanayiciler düzenlenen iftar programında bir araya geldi. Programa Akçakoca Kaymakamı Yasin Öztürk, Çilimli Belediye Başkanı Muhsin Yavuz, Gümüşova Belediye Başkanı Ahmet Azap ve Beyköy Beldesi Belediye Başkanı Osman Kılıç, TSO Başkanı Tuncay Şahin, Akçakoca TSO Başkanı Mehmet Nazım Pazvant, kamu kurum yetkilileri ve sanayiciler katıldı.

Bu yüzden en ağır çalışan sanayiciler ve işçilerdir”
İftar yemeğinin ardından açıklamalarda bulunan OSB Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yirmibeşoğlu sanayicilerin içinde bulunduğu duruma değinerek şöyle konuştu: “Bundan sonra her iki üç ayda bir sanayici arkadaşlarımızı bir araya getirmeyi düşünüyoruz. Yeni dönemde, önümüzdeki günlerde yeni tespitler, yeni yönetmelikler ve sanayicinin lehine olabilecek birçok destekler gelecektir. Malumunuz biliyorsunuz hem Türkiye’nin hem Düzce’nin en ağır işçileri burada sanayicilerdir. Sanayi olmazsa istihdam olmaz, sanayi olmazsa bölgeye para girmez, insanlar yatırım yapamazlar ve dışarıya bağımlı kalırız. Bu yüzden en ağır çalışan sanayiciler ve işçilerdir. Ben öyle görüyorum. Hakikaten yükümüz ağır ve herkesin birbirine destek olması gerekiyor. Hükümetimiz zaten destek veriyor. İnşallah bundan sonra daha çok bir araya geleceğiz.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri