‘SAĞLIKTA İL DIŞINA BAĞLILIK ÇOK AZALDI’

Gündem 2 Ocak 2020 17:06
Videoyu Aç  ‘SAĞLIKTA İL DIŞINA BAĞLILIK ÇOK AZALDI’
A
a

Üniversite radyosu Düet’e konuk olan Düzce Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay, Düzce’de sağlık alanında il dışına olan bağlılıklarının çok azaldığının belirterek, Düzce Üniversitesi Hastanesi’nin yakında il dışına hizmet eden bir sağlık merkezi olma yolunda ön plana çıkacağını söyledi.

Düzce Üniversitesi radyosu Radyo Düet’te her Pazartesi yayınlanan Pazartesi Sendromu programında bu hafta Düzce Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay konuk oldu.Düzce 94,5 frekansından yayınlanan ve Öğr. Gör. Turgay Yavaş’ın sunduğu Pazartesi Sendromu programında, Düzce Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde yapılan çalışmalar tüm ayrıntılarıyla konuşuldu.
Kasım ayında 62 bin hasta tedavi gördü
Kasım ayı içerisinde yaklaşık 62 bin hastanın Düzce Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi gördüğünü ve başta İstanbul olmak üzere yaklaşık 12 bin hastanın da il dışından tedavi amaçlı Araştırma Uygulama Hastanesi’ne geldiğini belirten Prof. Dr. Balbay, her geçen gün Düzce Üniversitesi Araştırma Uygulama Hastanesi’nin kendisini geliştirdiğini söyledi. Sağlık alanında il dışına olan bağlılıklarının çok azaldığının altını çizen Prof. Dr. Öner Abidin Balbay, Düzce Üniversitesi Hastanesi’nin yakında il dışına hizmet eden bir sağlık merkezi olma yolunda ön plana çıkacağını dile getirdi.
Yeni anjiyo cihazı sağlık merkezine kazandırıldı
Kardiyoloji hizmetlerinin eksiksiz olarak verilmeye devam edildiğini dinleyicilerle paylaşan Prof. Dr. Balbay, her ay yaklaşık 500’e yakın hastaya, anjiyo grafik işlemi yapılmakta olduğunu dile getirdi. Prof. Dr. Balbay, “Tanısal ve tedavi amaçlı günlük ortalama 15 anjiyo yapılabilmekte. Yedi hekim ile birlikte 7/24 bu hizmet sağlanabilmektedir” bilgisini vererek, yeni bir anjiyo cihazının da sağlık merkezine kazandırıldığını müjdeledi.
Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Merkezi hakkında da bilgi veren Prof. Dr. Balbay, akupunktur, kupa tedavisi (hacamat), hirudoterapi (sülük tedavisi), ozon terapi, apiterapi (arı ve arı ürünleri tedavisi), PRP, fitoterapi, mezoterapi, ozon tedavisi, lavra, hipnoz, müziko terapi gibi tedavilerinin ehil ellerde yapıldığını ifade etti.
Çocuk Diyabet Merkezi’nde 700’e yakın hastanın takibinin yapılıyor
Ayrıca Pazartesi Sendromu Programı’nda Çocuk Diyabet Merkezi’nin çalışmalarına da dikkat çeken Prof. Dr. Balbay, hâlihazırda 700’e yakın hastanın takibinin yapıldığını ve yapılan bu takibin sadece tıbbi anlamda olmadığını söyledi. Bu hastaların "Diyabetle Yaşamayı Öğreniyorum" sergisi, çeşitli oyun ve tiyatro gösterileriyle, moral ve motivasyonlarının yüksek tutulduğuna değinen Balbay, Araştırma Uygulama Hastanesi çalışanlarına özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.
İlk yardımın ve organ bağışının da önemine değinen Prof. Dr. Balbay, Düzce Üniversitesi Hastanesi’nin, sosyal medya uygulamasında çeşitli video ve görsellerle de vatandaşları bilinçlendirme çalışmalarının yapıldığını söyledi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri