"SAĞANAK YAĞIŞLAR SUYU BULANDIRDI"

Gündem 5 Şubat 2020 17:38
Videoyu Aç "SAĞANAK YAĞIŞLAR SUYU BULANDIRDI"
A
a

Düzce'de son günlerde etkili olan sağanak yağışın ardından şehir merkezindeki bazı mahallelerde musluklardan bulanık su akmasının nedeni belli oldu. Düzce Belediyesi, Beyköy'de bulunan İçme Suyu Arıtma Tesisi'ndeki çökertme havuzunun aşırı yağışa bağlı olarak artan su akışı nedeniyle yetersiz kaldığını ve bu nedenle çökertme işlemi yapılamadan içme suyu hattına bulanık su karıştığını bildirdi.

Düzce Belediyesi, içme suyunun bulanık aktığı yönünde gelen şikayetler üzerine yazılı bir açıklama yayımladı.
Düzce Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada aşırı yağışların sonucunda çevre akarsu yataklarında hızlı debi yükselmesi ve Düzce'nin içme suyu kaynağını sağlayan Uğur Suyu'nda ve barajında su seviyesinin artması sonucu şehir merkezi içme suyu şebekesine bulanık ve kokulu su karıştığı belirtilerek, "Her hafta cuma günleri düzenli olarak bakım yaptığımız İçme Suyu Arıtma Tesisi'mizde, çökertme havuzumuz aşırı yağış ve buna bağlı olarak artan su akışı nedeniyle yetersiz kalmıştır. Gerekli çökertme işlemi yapılamadan içme suyu hattına karışan bulanık ve kısmi koku hissedilen su ile ilgili şikayette bulunan vatandaşlarımıza, ortaya çıkan sorunla vakit kaybetmeden ilgilendiğimizi bildirmek isteriz. Çökertme havuzumuzun kapasitesini aşan ve ani gelişen durumlara müdahale için tesisimizdeki bakım çalışmalarımızı arttırdığımızı değerli kamuoyuna duyurur, su şebekesinde yaşanan sorunları gün içinde çözeceğimizi belirtiriz." ifadelerine yer verildi.
Uğur Suyu ve İçme Suyu Arıtma Tesisi'nde çalışmalara başlayan teknik ekip, su akış hızını kontrol altına alarak yeterli seviyede çökertme ve arıtma çalışmaları ile suda meydana gelen kısmi koku ve bulanıklığı kısa süre içinde ortadan kaldıracak.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri