“RUHSUZLAR NE BİLSİN TÜRK-İSLAM RUHUNU!”

Gündem 6 Şubat 2018 15:41
Videoyu Aç  “RUHSUZLAR NE BİLSİN TÜRK-İSLAM RUHUNU!”
A
a

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AK Parti Düzce eski Milletvekili İbrahim Korkmaz’ın Bozkurt İşareti’nin Türk-İslam ruhunu yansıtmadığı şeklindeki yorumuna çıkıştı. Korkmaz’ı kastederek “Ruhsuzlar ne bilsin Türk-İslam ruhunu!” diyen Bahçeli, yeri geldiğinde bir bozkurt gibi en ön safta Afrin’e gideceğini ve bu millet için taşıdığı canını feda etmeye hazır olduğunu söyledi.

AK Parti Düzce eski Milletvekili İbrahim Korkmaz’ın sosyal medya hesabından yaptığı “Bozkurt İşareti” yorumuna, MHP cephesinden tepki çığ gibi büyüyor. Ülkücüler ve MHP İl Başkanı Ümit Yılmaz’dan sonra bu kez MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında Korkmaz’ı eleştirdi.

Bozkurt işareti yapanlardan başka gidecek varsa buyursun gitsin”
Toplantıdaki konuşmasında bazı askeri ve siyasi kesimlerin Bozkurt İşareti’nden rahatsız olduğunu dile getiren Bahçeli şöyle konuştu: “Bozkurt İşareti yapan yiğitleri gazetede okuyunca felç geçiren, adeta komaya giren askeri ve siyasi malum çevreler neden korkmuşlardır? Niye bu kadar ürkmüşlerdir? Şayet vatan müdafaasına bozkurt işareti yapanlardan başka gidecek varsa buyursun gitsin. Ellerini tutan yok, önlerine geçen yok. Şahadete gönüllü olarak kucak açan var idiyse beklemesin durmasın sınır ötesine koşsun. Bozkurt işaretini görür görmez, sırtı kedi gibi kabaranlar, kırmızı görmüş boğa gibi köpürenler sözüm sizedir. Hadi teröristlerin üstüne gidin de görelim, alkış tutalım.”

Bozkurt gibi Afrin’e gider, gerekirse bu millete taşıdığım canı seve seve feda etmeye hazırım”
Sözlerine, Düzce eski Milletvekili İbrahim Korkmaz’ın sosyal medyada yaptığı yoruma yüklenerek devam eden Bahçeli şu ifadelerde bulundu: “Bir başka densiz, eski milletvekili Bozkurt İşareti’nin İslam’ın ruhuna aykırı olduğunu dile getirmiştir. Türk milleti ne çektiyse bu kişiliksiz, kimliksiz kişilerden çekmiştir. Bunu söylemek için Türk düşmanlarından ilik nakli yapmak yeterli olacaktır. Ruhsuzlar ne bilsin Türk ve İslam ruhunu? Bozkurt çakalla karışmaz, bir tutulamaz. Gitsinler çakallar, sırtlanlara baksınlar. Bozkurdun önüne çıkmayı akıllarına bile getirmesinler. Bilinsin ki Zeytin Dalı Harekatı’na Bozkurt İşareti yapa yapa dahil olacak, yüz binlerce bozkurt hazır beklemektedir. Türkiye tesadüfen bulunmamış, harita üzerinde kurulmamıştır. Türk milleti boşuna bir araya gelmemiş, bağımsızlık hediye olarak alınmamıştır. Eğer yeri gelirse ben de bir bozkurt gibi en ön safta Afrin’e gider, gerekirse bu millete taşıdığım canı seve seve feda etmeye hazırım. Bu da bir millete devlet sözüdür.”

Korkmaz ne demişti?
Korkmaz, sosyal medya hesabından Bozkurt İşaretinin bulunduğu bir fotoğrafla birlikte yaptığı paylaşımında, “Sevgili dostlarım, kimse söyleyemiyor bari ben söyleyeyim de tarihe önemli bir not düşmüş olalım. Hıristiyan Gagavuzların (Gökoğuz Türkleri) kullanmış olduğu ve İslam’ın ruhuna da aykırı olan bu işaretle Ortadoğu’ya girmek mümkün olabilir. Fakat Ortadoğu halkının gönlüne girmek için bu sembol tepki çekmekten başka hiç bir işe yaramaz, benden söylemesi. Not: Herkes yorumuna dikkat etsin. Kimse abuk sabuk şeyler de yazmasın. Adam gibi tartışalım. Bilmem anlatabildim mi?” ifadelerinde bulunmuştu.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri