‘RUHİ KURNAZ’DAN BU YANA BORÇ KATLANARAK GELMİŞ’

Gündem 22 Şubat 2019 16:28
Videoyu Aç ‘RUHİ KURNAZ’DAN BU YANA BORÇ KATLANARAK GELMİŞ’
A
a

Basın mensupları ile yapılan istişare toplantısında konuşan Düzce Belediye Başkanı ve AK Parti 1.sıra İl Genel Meclis Üyesi adayı Dursun Ay, “Tempoyu artıracağız” mesajı verdi. “Belediye başkanlığı döneminde nasıl çalıştıysak orada da aynı şekilde çalışacağız” diyen Başkan Ay, Düzce Belediyesi’nin borç yükünü de değerlendirdi.

Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, basın mensupları ile düzenlenen kahvaltı organizasyonunda bir araya geldi. Düzce Belediyesi Erguvan Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen programda Başkan Ay gazetecilerle yaklaşık 1 buçuk yıllık görev süresini değerlendirdi. 1 Nisan sabahında belediye başkanlığı görevini sona erecek olan Ay, belediyenin borç yüküyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.  
‘Bu veda kahvaltısının antremanı’
Partisinin kendisini 1.sıradan İl Genel Meclis Üyesi adayı göstermesini ve seçimlere kadar yapılacak çalışmaları değerlendiren Ay, şöyle konuştu: “Bugün için veda kahvaltısının antrenmanı diyebiliriz. İl Genel Meclis Üyeliğine bizim arkadaşlarımız, partimiz öyle ön gördü. Nasip olursa seçimlerde İl Genel Meclisi için çalışmalar yapacağız. 1 ay gibi bir süremiz var daha. Belediyede çalışmalarımıza devam edeceğiz. Belediye başkan yardımcılarımızla, müdürlerimizle toplantılarımızı yapıyoruz. Onlar belediyenin işlerine devam edecekler. Ben hem belediyenin işlerini takip ederken bir yandan da köylerimizde, şehrimizde seçim için çalışmalarda bulunacağız. Yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı halkımıza duyuracağız. Vatandaşımız artık neye karar verirse, 31 Marttan sora çıkan tabloya göre hareket edeceğiz.”
‘Orada da belediye başkanlığı gibi çalışacağız’
Seçilmesi halinde İl Genel Meclis Başkanı olacağı öngörülen Ay’ın, geçmiş dönemde İl Genel Meclis ile basın arasında yaşanan sıkıntılara değinerek şunları dile getirdi; “Biz basınla belediye başkanlığı döneminde nasıl çalışmışsak aynı şekilde orada da çalışacağımıza inanıyorum. Basındaki arkadaşların halkın arasında bize getirdiği bütün sorunları değerlendireceğiz, ona göre hareket edeceğiz. Basın halkımızla bizim aramızda elçi. Bizim göremediğimizi siz görüyorsunuz ve bize getiriyorsunuz. Biz de ona göre check-up yapıyoruz. Konuları daha iyi görmüş oluyoruz.”
“Artık tempo artıracağız”
Seçimlere 37 gün kala hem belediye başkanlığı görevini yürütecek hem de İl Genel Meclis Üyesi seçilmek için seçim çalışmalarına katılacak olan Ay, şunları söyledi; “Şuan da çalışmalarımızı, tempomuzu arttıracağız. Bir yandan belediyenin işini aksatmayacağız, onlara devam edeceğiz. Bir yandan da seçim çalışmalarına katılacağız. Artık bundan sonra sabah ezanıyla yola çıkacağız, gece 12.00’a kadar gündüzleri şehir merkezinde seçim çalışmalarımıza katılacağız. Belediyenin işlerini takip edeceğiz akşamları da köylerimize giderek köydeki insanlarımıza partimizi bugüne kadar yapılanları ve bundan sonra yapılacakları anlatmaya çalışacağız.”
‘Kurnaz döneminden beri borç hep devretmiş’
Basın ile olan sohbeti sırasında Düzce Belediyesi’nin özellikle 420 milyon TL’lik borcu ile gündemden düşmemesine ilişkin bir değerlendirmede bulunan Başkan Ay, belediyenin borç yükünün Ruhi Kurnaz’dan bu yana katlanarak geldiğini açıkladı. Ay; “Yapılan işlere baktığınızda belediyenin ekonomisini bir şekilde düzeltirsiniz. Geçen sene mesela 200 bin tondan fazla asfalt yaptık. Ben bu kısa süre içinde asfaltı dökmeyip, diğer işleri yapmasaydım borcu aşağı çekebilirdim. Güçlü ve dinamik bir şehirde yaşıyoruz. Arkadaşlar göreve geldiğinde belediyenin ekonomik sıkıntılarını çözeceklerdir. Belediyemiz Ruhi Kurnaz döneminden beri sürekli borçlu devretmiş. Biz bu süreci iyi yönetmeye çalıştık. Bir ara işçilerimizin maaşında gecikme oldu ama onu kısa süre içerisinde çözdük.”
“Birçok iş yaptık”
Görev süresi boyunca yapılan çalışmalara ilişkin de konuşan Ay, devam eden ve tamamlanan projeleri de değerlendirdi. Ay; ‘Yaptığımız tüm projeleri tamamladık. Melensu Parkı yapıp bitirdik, kapalı pazaryerini bitirdik. Başlanmış projelerin hepsini bitirdik. Düzce’de bugüne kadar yapılmamış kadar asfalt çalışmasını yaptık. 25 yıldır Küçük Sanayi Sitesi’nde kimse asfalt dökmeye cesaret edemiyordu oraya asfalt yaptık. Aydınpınar’ın yan yollarını yaptık. Bunları yapmayıp belediyenin borcunu kısa zamanda aşağı da çekebilirsiniz. Küçük Sanayi Sitesi’ne yeniden yer yapılıyor. Başka bir şeye mahal vermeden Valilik kanalıyla yapacağız. Sanayide çalışan Ticaret ve Sanayi Odası’na kayıtlı esnaflar oradan dükkan alabilecek. Bir yıl içerisinde tamamlanacak. Güzel bir planlamayla güzel bir iş çıkacak. Dükkanı olmayanlar kira öder gibi dükkan sahibi olacak. Pazaryerleri yapılacak ve bununla ilgili ileriye dönük çalışmalarımız olacak’ dedi.  
“Kafana göre borçlanamıyorsun”
İller Bankası’na borçlanma hakkında da konuşan Ay, “Belediyeler kafasına göre borçlanamıyor” diyerek sözlerini tamamladı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri