“PSİKOLOJİK SAVAŞA” İZİN VERMEYİN!

Gündem 30 Mart 2020 12:20
Videoyu Aç “PSİKOLOJİK SAVAŞA” İZİN VERMEYİN!
A
a

Koronavirüs, halkın sadece sağlığını değil yalan-yanlış bilgiler nedeniyle psikolojisini de tehdit ediyor. Düzce’de son günlerde birbiri ardına ortaya atılan iddialar Düzce Valiliği’ni açıklama yapmaya iterken, gerçek dışı haberler sadece gündemi meşgule etmiyor ayrıca vatandaşın tedirginliğini katlıyor. Son olarak Düzce’nin bazı köylerinde ev karantinası uygulandığı haberleri ile ilgili olarak rutin 14 gün kuralı uygulandığı ve Düzce’ye özel bir durumun olmadığı bildirildi.

Düzce’de koronavirüs salgını nedeniyle tedbirler üst seviyede tutulurken, şehrin girişi ve çıkışlarında sıkı kontrol yapılıyor. Kolluk kuvvetleri şehir dışından Düzce’ye giriş yapmak isteyen sürücü ve yolcuların ateşini ölçerek riskli durumlarla karşılaşıldığında vatandaşları sağlık kuruluşlarına yönlendiriyor.
Bu zorunlu ve bir o kadar da hayati uygulamaların yanı sıra il, ilçe ve beldelerde belediye hoparlöründen köylerde ise camilerden yapılan anonslarla halkın evde kalması isteniyor. Vaka sayısının tüm illerde olduğu gibi Düzce’de de artmasına bağlı olarak tedirginlik artarken, söylentiler alıp başını gidiyor.
Özellikle sosyal medya üzerinden her gün yeni bir iddia ortaya atılıyor. Bu durum halkın psikolojisini olumsuz yönde etkiliyor. Basın kuruluşlarının kimi zaman haberlerine de konu olan bu iddialara ilişkin Düzce Valiliği jet hızıyla açıklamada bulunuyor.
Düzce Valiliği’nden son yapılan bilgilendirmenin odağında yine karantina iddiası vardı. Açıklamada şunlar kaydedildi: “Medya kuruluşlarında yer alan ilimizde bulunan köylerde ev karantinası uygulandığı haberleri ile ilgili olarak; il dışından gelen vatandaşlarımız, tedbir amaçlı olarak 14 gün süreyle evlerinde gözetim altında tutulmaktadırlar. Bu işlem, genel bir uygulama olup, ilimize özel bir uygulama söz konusu değildir.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri
pakm