‘PROTOKOL’ DEĞİL ‘KOMŞU’ İFTARI

Gündem 2 Mayıs 2018 16:43
Videoyu Aç ‘PROTOKOL’ DEĞİL ‘KOMŞU’ İFTARI
A
a

Düzce Valisi Zülkif Dağlı yerel ve ulusal medya temsilcileri ile bir araya geldiği çay ve simit toplantısında yaptığı konuşmada, valilik ve bağlı kamu kurumları tarafından her Ramazan ayında verilen ‘Protokol iftarları’nı bu Ramazan yapmama kararı aldıklarını açıklayarak, “Biraz daha komşumuza, eşimize, dostumuza yönelik, dış odaklı olmayan samimi ortamlarda buluşalım istiyoruz

Düzce’de görev yapan yerel ve ulusal medya temsilcilerinin her hafta başka bir isimle istişarelerde bulunmak ve Düzce’nin sorunlarını konuşmak adına Düzce Belediyesi Meydanı’nda düzenlenen çay ve simit toplantısının bu haftaki konuğu Düzce Valisi Zülkif Dağlı oldu.

Eksiklerimizi ve kusurlarımızı karşılıklı görmek adına bu toplantı çok önemli”
Vali Dağlı burada yaptığı konuşmasında ön planda olan şeyin samimiyet olduğuna dikkat çekerek şöyle konuştu: “Birbirimizi biraz daha iyi anlamak adına eksiklerimizi ve kusurlarımızı karşılıklı görmek adına bu toplantı çok önemli. Sizden bir öneri geldiğinde hemen onun uygulamasını yapacağız. Cumartesi günü bildiğiniz gibi okur-yazar buluşmamız var. Bunun maiyeti nedir, ne değildir bu konuda vali yardımcımız sizi bilgilendirecek. Çünkü 8 gün sürecek bir etkinlik bu. Düzce’de de ilk defa yapılacak bir etkinlik. Canan Karatay’dan tutun Nevzat Tarhan’a kadar 8 yazarımız gelecek. Buna benzer Ot Festivali ile ilgili halkımıza daha iyi nasıl duyurabiliriz. Bence çok mantıklı ve manalı bir iş. Günlük iş yoğunluğunu arasında bazen süreci yönetmek çok kolay olmayabiliyor. Bundan sonra basın müdürü arkadaşımız bunu yönlendirecek. Bunların biraz daha içerisinde olacak. Programlarımızı basınımızla paylaşacak. Bunun ön hazırlığını yapmış olacağız.”

Turizm Danışma Ofisi hafta sonları da açık olacak”
Düzce basınının arasındaki samimiyetin güzel işler ortaya çıkardığını kaydeden Vali Dağlı, şu ifadelerde bulundu: “Düzce’mizin adının daha iyi bilinmesi, daha iyi anılması ve daha iyi yansıtılması amacıyla kendi aramızda koalisyonu nasıl arttırabiliriz, haberleri veriş tarzımızı daha nasıl geliştirebiliriz bunları konuştuk. Basın mensuplarımız arasında birlik, beraberliği nasıl beraber yapabiliriz bunları konuştuk. Kamu kurumlarımızdan beklentileri neler bunları konuştuk. Karşılıklı güzel bir mütalaa oldu. Ben bunları çok önemsiyorum. Böyle mütevazi olması işin samimiyetini de artıyor. Böyle olması daha güzel. Önümüzde Ramazan ayı var, neler yapabileceğimizi konuştuk. Ramazan ayında artık rutin iftar programlarımızı “Yapmayalım” diyoruz. Bununla ilgili de açıklama yapacağız. Biraz daha komşumuza, eşimize, dostumuza yönelik, dış odaklı olmayan samimi ortamlarda buluşalım istiyoruz. Onları planlıyoruz. Turizm Danışma Ofisimizin ben hafta sonu kapalı olduğunu öğrenmiş oldum. Kaldı ki sezon da açılmış oldu. Artık görevli sayısını arttırarak açık hale getireceğiz. Akşam da geç kapanacak. Ayrıca belediyemizle, valiliğimizle ilgili neler yapabiliriz onları konuştuk.”

Emekli ve gazeteciye konut müjdesi
Öte yandan Vali Zülkif Dağlı, Düzce Valiliği, Düzce Belediyesi ve Toplu Konut İdaresi (TOKİ) işbirliğinde emekli vatandaşların da ev sahibi olabilmesine olanak sağlayacak konut projesinin müjdesini verdi. Projeye Düzce’de görev yapan basın mensuplarının da dahil edileceğini belirtti.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri