‘PES’ DEDİRTEN DUYARSIZLIK!

Gündem 20 Mayıs 2019 17:13
Videoyu Aç ‘PES’ DEDİRTEN DUYARSIZLIK!
A
a

Konuralp’te dere kenarında bulunan tesisin etrafındaki manzara görenleri hayrete düşürüyor. Hafif ve sportif amaçlı yürüyüş olarak bilinen trekking alanlarına giden yol üzerinde kutuların etrafına rast gele atılan çöpler, çevre bilincinde hala daha sınıfı geçemediğimizi gösteriyor.

Düzce doğa sporları yapmak isteyenler için bulunmaz bir nimet ancak ne yazık ki kıymeti bilinmiyor. Konuralp’te dere kenarında yer alan tesisin çevresindeki yollar çöpten geçilmiyor. Doğa tutkunlarının bir yerden başka bir noktaya ulaşmak hedefli hafif tempolu yürüyüş olarak tanımladıkları trekking alanlarını içeren yol, yiyecek ve içecek çöpleri ile dolu. Yolun kenarına belediye tarafından konan çöp kutularının hasarlı olduğu dikkatlerden kaçmazken, çöp kutularının etrafına rastgele atılan çöpler çevre ve görüntü kirliliği yaratıyor. Çöp kutuları olmasına rağmen, çöplerin yerlere, yeşil alanların üzerine atılmış olması üstelik alanın doğa tutkunlarının sıkça kullandıkları bir yol olması, çevre bilincinde hala geçer not alamadığımızı gözler önüne seriyor.

Diğer yandan dere kenarına ve çöplerin biriktiği alana çok yakın bir işletme olmasına karşın, buraların görmezden gelinmesi ve işletmenin sahipleri tarafından da çöp yığınlarına duyarsız kalınması pes dedirtiyor.  
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri
pakm