"PARKLAR SADECE MÜSTECİRİN DEĞİL!"

Gündem 16 Nisan 2018 15:01
Videoyu Aç "PARKLAR SADECE MÜSTECİRİN DEĞİL!"
A
a

Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, Avni Akyol Parkı içerisinde yapılacak yeni düzenlemeleri yerinde anlattı. Geçtiğimiz hafta yaya yoluna kadar getirilen masa ve sandalyeleri yaklaşık 10 metre geriye çektiren Başkan Ay, "Parklar sadece müstecirin değil!" diyerek, yeni projeyi açıkladı. Buna göre; işletmeler tarafına yeni yaya yolu yapılacak, mevcut yaya yoluna ise vatandaşların oturup soluklanabileceği oturma alanları yerleştirilecek.

Masa ve sandalyeler geriye çekilmişti
Şehir merkezindeki parklara sil baştan bir düzenleme getireceğini her fırsatta dile getiren Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay'ın talimatları doğrultusunda geçtiğimiz hafta Avni Akyol Parkı'nda yaya yollarına kadar gelen masa ve sandalyeler yaklaşık 10 metre geriye çekilmişti. Bugün Turizm Haftası dolayısıyla Anıtpark'ta düzenlenen törene giderken çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Ay, parklara yönelik yeni projenin detaylarını basın mensupları ile paylaştı.

"Vatandaşımıza yönelik çalışıyoruz"
Şehrin göbeğindeki parkları vatandaş odaklı daha işlevsel hale getirmek için çalışmalara başladıklarını belirten Başkan Dursun Ay, şunları kaydetti: "Parklarla ilgili biliyorsunuz yaz geldi. Vatandaşımız artık parkları kullanmaya başladı. Vatandaşımız parkı nasıl daha iyi kullanacaksa o hale getirmeye çalışıyoruz. Parkların etrafındaki fazla bitkileri kaldırıyoruz. Vatandaşımıza yönelik çalışıyoruz. Vatandaşımız da parkın kendilerinin olduğunu bilsinler ve bu bilinçle parka sahip çıksınlar. Sadece o parklar bir müstecirin değil.

 

1000
icon
Celal ÇETİN 17 Nisan 2018 23:19

Çok şükür sonunda halkın duyarlılığını anlayabilen birileri çıktı.

0 0 Cevap Yaz
yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri