“PANİĞİ GEREKTİRECEK BİR DURUM YOK”

Gündem 26 Mart 2020 15:28
Videoyu Aç “PANİĞİ GEREKTİRECEK BİR DURUM YOK”
A
a

Düzce’de koronavirüse rastlandığına ilişkin haberlerin ardından Düzce Valiliği, yaptığı açıklamada, “İlimiz genelinde toplum sağlığı için kamu kurum ve kuruluşlarınca gerekli tüm tedbirler alınmış olup, paniği gerektirecek bir durum söz konusu değildir.” ifadesini kullandı. Ayrıca her şüpheli vakanın pozitif vaka olarak değerlendirilmemesi gerektiği üzerinde duruldu.

Koronavirüs salgınının Düzce’ye de ulaştığının kamuoyuna yansıması sonrası Düzce Valiliği’nden yazılı bir açıklama yapıldı.
Koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı mücadele için, devlet tarafından alınan kararlar doğrultusunda ülke genelinde ve Düzce’de gerekli bütün tedbirler alındığı kaydedilen açıklamada, şu ifadelere kullanıldı:
“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde alınan tüm kararlar ve tedbirler, Valiliğimizin koordinesinde ilimizde de tüm kamu kurum ve kuruluşlarınca eksiksiz bir şekilde uygulanmaktadır.
Koronavirüs (Covid-19) şüphesiyle ilgili kurumlara müracaatta bulunan her vaka gerekli önlemler alınarak titizlikle ve ciddiyetle değerlendirilmektedir. Ancak her şüpheli vakanın pozitif vaka olarak değerlendirilmemesi gerekmektedir. Bütün şüpheli vakalar; ilk andan itibaren, büyük özveri ile çalışan sağlık personeli tarafından kişisel koruyucu ekipmanlar vasıtasıyla gözetim altına alınmasını müteakiben, sağlık kuruluşlarınca gerekli tetkik ve tedaviler uygulanarak gözetim altında tutulmaktadır.
İlimiz genelinde toplum sağlığı için kamu kurum ve kuruluşlarınca gerekli tüm tedbirler alınmış olup, paniği gerektirecek bir durum söz konusu değildir.
Alınan tedbirleri uygulama konusunda canla başla çalışan kamu personelimize destek olmak adına, siz değerli vatandaşlarımızın da aynı hassasiyetle evlerinde kalarak alınan önlemlere katkı sağlamaları büyük önem arz etmektedir.“

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri