“PANDEMİ SÜRECİNDE BÜYÜK GAYRETLERİ OLDU”

Gündem 1 Haziran 2020 13:32
Videoyu Aç “PANDEMİ SÜRECİNDE BÜYÜK GAYRETLERİ OLDU”
A
a

Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, koronavirüs ile mücadele çalışmaları kapsamında yoğun mesai harcayan İŞKUR çalışanlarına teşekkür belgesi takdim etti. Belge töreninde konuşan Vali Dağlı, “İŞKUR çalışanları tüm işletmelerimizi, sanayicilerimizi ve çalışanlarımızı mağdur etmedi. Pandemi sürecinde büyük gayret gösterdiler.” dedi.  

Tüm dünyada etkisini sürdüren Yeni Tip Covid – 19 Salgını ile ilgili büyük çaba gösteren İŞKUR çalışanları, Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı tarafından “Teşekkür Belgesi” ile ödüllendirildi.
“Tüm işletmelerimizi, sanayicilerimizi ve çalışanlarımızı mağdur etmediler”
İŞKUR il binasında düzenlenen belge töreninde konuşan Vali Dağlı, İŞKUR çalışanlarının pandemi sürecinde fedakârca mücadele ettiğini belirterek, “Pandemi döneminde bildiğiniz gibi İŞKUR personelimizin çok büyük gayretleri oldu. Bunlardan ilki, kurum içerisinde kısa çalışma ödeneğiydi. Biliyorsunuz, bütün işletmelerimizi, bütün çalışanlarımızı ilgilendiren bir konuydu. Bu konuyu, gece – gündüz demeden hafta sonları da olmak üzere kısa sürede bitirdiler. Tüm işletmelerimizi, sanayicilerimizi ve çalışanlarımızı mağdur etmediler. Bu yüzden kurumda çalışan personellerimizi Teşekkür Belgeleri ile ödüllendirdik. Ayrıca bildiğiniz gibi tüm sanayi tesisi işletmelerinin tamamına 18 kişiden oluşan 9 ekip ile tamamını dolaşmak süratiyle hijyen ve pandemi süreci ile ilgili bilgilendirme ve eğitim çalışmaları yaptık, aynı zamanda da denetim yaptık. Bu süreçte de yine değişik kurumlarımızdan yine İŞKUR’UN koordinesinde Milli Eğitim, Tarım, Bilim Sanayi, SGK Müdürlüklerimizin tamamında, yine 18 kişilik ekip oluşturmak üzere rehberlik çalışmalarını yaptılar arkadaşlar. Bu sanayi tesislerimiz için çok faydalı oldu. Bugünde itibaren yeni denetim ekiplerimizi oluşturduk. Tekrar bütün sanayi tesislerimizi aynı şekilde dolaştıracağız ve rehberlik eğitimlerine devam edecekler.” dedi.
“Pandemi ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor”
Pandemi ile ilgili çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Vali Dağlı,  “Dün yeni hıfzıssıhha kararlarımızı Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla aldık. Bundan sonra umuma açık yerler dediğimiz restoran, kafeterya, diğer işletmeler açıldı. Bundan sonraki sürecin nasıl olacağı ile ilgili kararlarımızı aldık. Bu kararları kamuoyuna duyurduk. Bu kararlar doğrultusunda, işyerlerini açan arkadaşlarımız işyerlerinde gerekli düzenlemeyi yapıyorlar.” diye konuştu.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri