“ÖZLÜ, AK PARTİ’NİN GÖNÜLSÜZ ADAYI”

Gündem 29 Kasım 2018 16:58
Videoyu Aç “ÖZLÜ, AK PARTİ’NİN GÖNÜLSÜZ ADAYI”
A
a

Öncü TV’de yayınlanan Seçim Gündemi Özel Programı’nın konuğu olan MHP Belediye Başkan Aday Adayı Celal Kasapoğlu, “Kendimi geliştirdim ve gençliğin verdiği enerjiyle çok iyi bir idarecilik ortaya koyacağım” dedi. Hayalinin ise, ekonomik gelir getirici fonksiyonlara sahip bir park olduğunu söyledi. Ayrıca aday adayı olarak başvurmayan Özlü’nün “Gönül Belediyeciliği” sloganı ile yola çıkan AK Parti’nin, “Gönülsüz Adayı” olduğunu söyledi.

Partisi içinde yıllardır çeşitli görevlerde bulunan, MHP Belediye Başkan Aday Adayı Celal Kasapoğlu, Öncü TV’de yayınlanan ve Özge Yılmaz’ın hazırlayıp sunduğu “Seçim Gündemi Özel” programının canlı yayın konuğu oldu. Genç ve dinamik bir aday adayı aynı zamanda şehir plancısı kimliği ile ön plana çıkan Kasapoğlu, neden Düzce Belediyesi’ne talip olduğundan, Düzce için neler yapmak istediğine kadar pek çok konuya ilişkin değerlendirmede bulundu.

Ben Düzce’ye sahip olduğum mesleki disiplinle faydalı olmak istiyorum”
Şehir plancısı olmasının Düzce’ye neler katacağını aktaran MHP Belediye Başkan Aday Adayı Celal Kasapoğlu, şöyle konuştu: “Ben Düzce’ye sahip olduğum mesleki disiplinle faydalı olmak istiyorum. Düzce’nin birçok sorunu var. Bizim bir şehir plancısı gözüyle baktığımda temel problem plansızlık. Mevcut planlarımız var ama bu planların işletilmesinde ciddi anmada eksikler var. Biz şehir planlama dediğimizde sadece fiziki bir planlama anlıyoruz. Maalesef yerel yönetimlerin başında bulunan insanlarda böyle ele alıyor. Fakat biz bu işi bilimsel metotlarıyla ele aldığımızda sosyal ekonomik boyutunu, belediyenin kendi içindeki yönetsel anlayışını, aynı zamanda fiziksel planlamayı da birlikte değerlendirmemiz gerekiyor. Bizim Düzce’yi planlamamız için önce Düzce’yi bilmemiz gerekiyor. Sahip olduğumuz potansiyellere göre de Düzce’nin kent kimliği ne olmalı, lokomotif olarak hangi potansiyelimi odak noktaya koyacağım, odak noktama koyduğum potansiyelle nasıl bir kimlik oluşturacağım. Onu planlamam gerekiyor. Düzce’de birçok sorun sayabiliriz. Bizim yapacağımız gereken şey, şehir plancısı olarak kente ne kazanımlar elde edebiliriz arayışını ortaya koymak ve vatandaşa anlatmak.”

İnsanlar için bana göre en önemli şey samimiyet”
Aday gösterildiği takdirde vatandaşların kendisine neden oy vermesi gerektiği sorusuna ise Kasapoğlu, şu yanıtı verdi:“Öncelikli olarak her şeyden önce önem verdiğim şey samimiyet. Ben 3. sıra milletvekili adayı olduğumda da zaten kimseye el sallamak istemiyordum, herkesi kucaklamak, insanlarla diyalog kurmak istiyordum. İnsanlar için bana göre en önemli şey samimiyet. Bunu zaten insanlar sahaya çıktığımızda hissediyor diye düşünüyorum. Çünkü son derece açık bir yürekle ben kendimi ifade etmeye çalışıyorum. Bizim zaten proje ortaya koymamız gerekir, bu insanların oy vermesi için ciddi bir sebeptir. Uzun yıllardır maalesef Düzce siyasetinde vatandaşın özlediği şey yöneticilerle birlikte olmak. Yönetimde söz sahibi olabilmek. Ben öncelikle ben bunu sağlayacağıma söz veriyorum. Bunu sağlarsak yönetimsel olarak başarılı olacağımıza inanıyorum.Projelerimizi de üreteceğiz ama vatandaşın özlediği şey samimiyet. Biz kendimizi ifade ettiğimiz herkeste karşılık bulacağımıza inanıyorum.

Doğru işletilen bir belediyenin borcu olacağını düşünmüyorum”
“Yenisini yapacağız, demek çok kolay ama kaynak içinde çalışılması gerekiyor.” diyen Kasapoğlu şöyle devam etti:“Belediyenin ekonomik olarak ne kadar zor durumda olduğunu biliyoruz. Doğru işletilen bir belediyenin borcu olacağını düşünmüyorum. Belediyelerin elinde ciddi kaynaklar mevcut ve doğru işletildiğinde açık vermesi mümkün değil. Bizim Isparta Belediyesi gibi çok güzel bir örneğimiz var. Kendisinden çok daha büyük olan illere kıyasla 4-5 katı bütçe oluşturarak neredeyse İller Bankası’ndan kredi almadan kendisini çeviren ender belediyelerden bir tanesidir.”

Düzce’nin sosyal hayatına katkı sağlayacak çalışmalarımız olacak”
Düzce’nin sosyal hayatına da katkı sağlamak adına çalışmalarının olacağını kaydeden Kasapoğlu, Çok önceden oda tiyatroları vardı. Çok yaygındı ve tercih noktasında belli seviyelere ulaştığını söyleyebilirim. İnsanların kültürel faaliyetlerini çeşitlendirebilmek adına belediyenin hizmet sahası içine dahil edebilecek çalışmalarımız olacak. Sosyal aktivite kapsamına girebilecek birçok iş var” dedi.

Özlü aday olmadı, gönülsüz gönül belediyeciliği yapılmaz”
AK Parti’nin Belediye Başkan Adayı Faruk Özlü’ye ilişkin bir değerlendirmede bulunan Kasapoğlu, “Liderimiz gerçekten haklı ve yerinde bir söylemde, uyarıda bulundu. Faruk Özlü ciddi bir aday. İnsanlar tarafından sempatik bulunan, kariyer olarak önemli görevlerde bulunmuş bir aday. Şu anda AK Parti, “Gönül Belediyeciliği” ile yola çıkmışken, Faruk Özlü aday adaylığı müracaatında bulunmadı esasında. Gönülsüz gönül belediyeciliği yapılmaz. Biz bu işe gönüllü olarak sahaya çıktık. Birikimlerimizin olduğunu da düşünüyorum” dedi.

İnsanlara çözüm üretmekle mutlu olduğum için bu göreve talibim”
Son olarak, “Düzce adına çalışmak için konumum ve gücüm ölçüsünde faydalı olmaya devam edeceğim” diyen MHP’nin Belediye Başkan Aday Adayı Celal Kasapoğlu, şöyle konuştu:Ben bir gün bir yerlere gelebilirim, gelmeyebilirim de. Benim niyetim ve anlayışım önemli. Belediye başkanlığına bize çok daha etkin bir çalışma alanı sunacağı için talip oluyoruz. Ben güçlü olmak isterim maddi ve manevi olarak. Çünkü ne kadar güçlü olursam insanlarla bunu paylaşma fırsatım çok daha fazla olur. Benim inandığım değerler, benim dünya görüşüm gereği mutlu olduğum iş bu. Bunun gerçekten çok büyük bir samimiyetle söylüyorum. İnsanlara çözüm üretmekle mutlu olduğum için talibim. Bana fırsat verilirse, toplum için çalıştığımı hissettirmek istiyorum.”

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri