“OTOPARK PARASI” MECLİSİ GERDİ!

Gündem 6 Nisan 2018 12:05
Videoyu Aç “OTOPARK PARASI” MECLİSİ GERDİ!
A
a

Düzce Belediyesi’nin Nisan Ayı 2. Birleşimi’nde bir önceki toplantıda okunan 2017 Yılı Denetim Komisyon Raporu’nda ortaya çıkan 15 milyon TL’lik otopark bedelinin olması gereken hesapta bulunmadığı şeklindeki algı üzerine AK Partili Belediye Meclis Üyesi Ali Güney, “Parti zan altında bırakıldı. Komisyon çıksın, açıklasın. Bu para belediye kayıtlarında var mı yok mu?” dedi. Komisyon Başkanı Hasan Günden ise, “Raporumuz gayet açık. Raporun hiçbir yerinde para götürülmüştür, hortumlanmıştır gibi bir ibare yok. Yani otoparkla ilgili açılan hesapta olmadığı görülmüştür” şeklinde bir açıklama getirdi.

Düzce Belediye Meclisi Nisan Ayı 2. Birleşimi geçtiğimiz perşembe akşamı Belediye Meclis Salonu’nda Meclis Başkanı Salih Keskinli başkanlığında toplandı. Ağırlıklı olarak imar konularının görüşüldüğü meclis toplantısında gündeme gelen konulardan biri de bir önceki birleşimde okunan 2017 Yılı Denetim Komisyon Raporu oldu.

Parti zan altında bırakıldı, komisyon çıksın açıklasın”
Raporda gündeme gelen 15 milyon TL’lik otopark bedelinin olması gereken hesapta bulunmamasına ilişkin söz alan AK Partili Belediye Meclis Üyesi Ali Güney, komisyon üyelerinden açıklama yapılmasını isteyerek şöyle konuştu:“Parti zan altında bırakıldı. Bu haberlerin dayanağının da meclisimizin pazartesi günü yapılan toplantısında kanun gereği bilgi amaçlı sunulan 2017 Yılı Denetim Komisyonu Raporu olduğu anlaşılmaktadır. Konuya açıklık getirilmesi bakımından denetim komisyonu başkan ve üyelerinden açıklamanın yapılmasını istiyorum. Bu raporda yazanı ben anladım ama kamuoyunda ne anlaşıldı? Bu paralar belediye hesaplarında yok şeklinde anlaşıldı. Bu para belediye kayıtlarında var mı yok mu? Ben bunun cevabını istiyorum. Bu para kaçırılmış bir para mı, kayıtlarda olan bir para mı?”

Raporumuz gayet açık. Raporun hiçbir yerinde para hortumlanmıştır gibi bir ibare yok”
Denetim Komisyon Başkanı Hasan Günden ise şu açıklamada bulundu: “Raporumuz gayet açık. Raporun hiçbir yerinde para götürülmüştür, hortumlanmıştır gibi bir ibare yok. Raporumuzda faiz bedelinin yapılan incelemede hesapta olmadığının görüldüğü yazıyor. Yani otoparkla ilgili açılan hesapta olmadığı görülmüştür. Rakamların dökümü yapılmıştır. Yönetmelik gereği bu tutarın otopark yapımı için yapılan vadeli hesaba aktarılması ve ilimizin acil ihtiyacı olan otopark yapımı için kullanılması gerekmektedir. Gayet açık ve nettir.”Yapılan açıklamalarda toplanan otopark paralarının belediyenin başka hesaplarında bulunduğunun belirtilmesi üzerine konuşan Meclis Üyesi Ayhan Cicu, “Başka hesaplarda kullanılabilir kelimesi yanlış. Başka hesaplarda kullanamazsınız. Kanun koyucu öyle söylemiş.” diye konuştu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri