“ÖĞRENCİ ANDI AYRIŞTIRICI DEĞİL BİRLEŞTİRİCİ BİR UNSURUDUR”

Gündem 30 Ekim 2018 12:37
Videoyu Aç “ÖĞRENCİ ANDI AYRIŞTIRICI DEĞİL BİRLEŞTİRİCİ BİR UNSURUDUR”
A
a

 

 

Öğrenci Andı tartışmasına bir tepki de Türk Kamu-Sen’den geldi. Türk Kamu-Sen Düzce İl Temsilcisi İsmail Şişman yaptığı açıklamada, yargı kararına dikkat çekerek, “Öğrenci Andı ayrıştırıcı değil bilakis Türk milli kimliği oluşturulması açısından birleştirici bir unsurudur.” dedi.

 

 

Danıştay 8'inci Dairesi'nin 'Öğrenci andı okutulsun' kararı ile başlayan tartışmalar devam ediyor. Kamu-Sen Düzce İl Temsilciliği de konuya ilişkin bir basın açıklaması yaptı. Spor Sokak girişinde bulunan zabıta noktasında gerçekleştirilen basın açıklamasında sendika adına açıklamayı Kamu-Sen Düzce İl Temsilcisi İsmail Şişman yapıldı.

 “Türk adı silinmeye çalışılmıştır”

Öğrenci Andı tartışmasını da kendileri adına değerlendiren Şişman, Türk adının bu topraklardan silinmeye çalışılmış olduğu iddiasında bulundu. Şişman, “Nitekim daha birkaç yıl önce, adına ‘Çözüm Süreci’ denilen, gerçekte ise çözülüm süreci olan birtakım uygulamalarla milli kimliğimiz yok edilmek istenmiş, bu topraklardan Türk adı silinmeye çalışılmıştır. Bu rezaletler zincirinin bir halkası da 1933 yılından beri okullarımızda okutulmakta olan Andımızın kaldırılması olmuştu” ifadelerini kullandı.

Türk milli kimliğine karşı saldırıya geçtiler”

Danıştay’ın kararı sonrasında gösterilen tepkilerle ilgili de düşüncelerini beyan eden Şişman, “Ne kadar açılımcı ne kadar çözülümcü varsa meydanlara fırlayıp, andımız üzerinden yeniden Türk milli kimliğine karşı saldırıya geçti.” şeklinde konuştu.

Öğrenci Andı ayrıştırıcı değil bilakis birleştirici bir unsurudur”

Danıştay’ın kararını açıkladığı cümleleri hatırlatan İsmail Şişman, “’Metinde yer alan kavram ve ilkeler, anayasamızda anlamını bulan kavram ve ilkeler olduğu gibi milli eğitim sistemimizin kanun ve yönetmelikte belirlenen temel amaçlarını da ortaya koymaktadır.’ Yani yargı kararı dedi ki; Öğrenci Andı ayrıştırıcı değil bilakis Türk milli kimliği oluşturulması açısından birleştirici bir unsurudur” ifadelerini kullandı.

 Türk kimliğini yok etme gayreti içinde, her türlü fitneye başvurulduğunu da dile getiren Şişman açıklamalarının sonunda, herkesi Öğrenci Andı’nı okumaya davet etti.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri