“O SORUN BİR TEK DÜZCE’DE YOK”

Gündem 25 Eylül 2017 10:09
Videoyu Aç “O SORUN BİR TEK DÜZCE’DE YOK”
A
a

Kalıcı işyerlerinin yurt ihtiyacını önemli ölçüde karşıladığını belirten AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin, 2017-2018 Akademik Yılı’nda yurt sorunu olmayan tek ilin Düzce olduğunu söyledi.

AK Parti Cumayeri İlçe Teşkilatı 6. Olağan Kongresi bugün yapıldı. Kongrenin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin kongre sürecini değerlendirmesinin ardından Düzce’nin 81 il arasında yurt sorunu olmayan tek il olduğunu açıkladı.

2019’un yenilenme sürecini biz aralık ayında bitirmiş olacağız”

Yaklaşık 2 ay önce kongre sürecine giren AK Parti’nin Düzce teşkilatlarının huzurlu bir kongre süreci geçirdiğini kaydeden Keskin şu ifadelerde bulundu:

Bu süreç öncesinde de temayüllerimiz, delegelerimizin seçimleri ve benzeri süreçleri huzur içinde atlattık. Bu sürecin sonunda doğal olarak belde seçimlerimiz, kongrelerimiz ve ilçe kongrelerimizle devam ediyoruz. Şu ana kadar Kaynaşlı, Yığılca, Çilimli ve Cumayeri kongremizi yaptık. Kalan 4 kongremizi de huzur içinde bitireceğiz. İlçe kongrelerimiz bittikten sonra da il kongremizi kasım-aralık ayı içerisinde yapmayı planlıyoruz. Kongre sürecini bitirip yenilenme, tazelenme süreci ile 2019 seçimlerini de aslında biz 2017 Aralık itibariyle bitirmiş olacağız.”

Biz onları başımıza taç edeceğiz”

Yenilenme süreci içerisinde görev alamayanların olduğunu ve bunun gayet doğal olduğunu belirten Keskin, “Bu kardeşlerimizi biz başımızın üzerine taç ediyoruz. Kim var dendiğinde ‘Ben varım’ diyebilen bir teşkilat yapısı oluşturmaya çalıştık. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde çıktığımız bu yolda hep bu anlayışla hareket ettik. Biz de bu anlayışı devam ettirmek için elimizden geleni yapacağız.” diye konuştu.

Öğrencilerimiz dışarıda kalmasın istedik”

Düzce Üniversitesi’nde yarın başlayacak olan 2017-2018 Akademik Yılı’nın bütün öğrenci ve öğretim üyelerine başarı getirmesini dileyen AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin, Düzce’deki yurt sorununun kalıcı işyerleri sayesinde çözüldüğüne işaret etti. Keskin, konuşmasında şu ifadelerde bulundu:

Düzce’miz üniversitesi ile de birlik ve beraberliğini bu süreçte gösterdi. Bunun da sonuçlarını biz iki buçuk yıldan bu yana sayın bakanımız başta olmak üzere, milletvekillerimiz, rektörümüz ve valimizle birlikte ve Düzce’nin bütün dinamikleri ciddi bir gayret gösterdi. Bu gayretin sonucunda kalıcı işyerlerini üniversite öğrencilerimize tahsis etmek istedik. Hem il özel idaremiz kar etsin, hem de Düzce’mize gelen kardeşlerimizin dışarıda kalmamasını istedik. Bu yüzden kalıcı iş yerlerini, Gençlik Spor Bakanlığına, KYK’ya kiralayarak Düzce’deki öğrencilerimizin dışarıda kalmamasını istedik.”

Bir tek Düzce’de yatak sorunu yok”

Keskin son olarak Düzce’nin 81 il arasında yurt sorunu olmayan tek il olduğunu ifade ederek, “Geçen sene 150 boşluğumuz vardı KYK’larda. Türkiye’de şu anda üniversite öğrencilerinin ve üniversitelerin olduğu bölgelerde bir tek Düzce’de yatak problemi yok.” dedi.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri