‘NE ZAMAN MAAŞLARI ÖDEYECEKSİNİZ?’ DİYE SORDUK, İŞTE YANITI

Gündem 10 Mart 2021 12:43
Videoyu Aç ‘NE ZAMAN MAAŞLARI ÖDEYECEKSİNİZ?’ DİYE SORDUK, İŞTE YANITI
A
a

Akçakoca Belediyesi’ndeki mali kriz giderek derinleşiyor. 3 aydır çalışan maaşlarını ödeyemeyen yönetim, Ankara’da çıkış yolu arıyor. Akçakoca Belediye Başkan Yardımcısı Yüksel Yılmaz, İller Bankası’ndan kısıtlı kaynak gelmesi yüzünden maaş gecikmesi yaşandığını savunurken, Öncü Haber’in ‘Ne zaman ödeme yapacaksınız?’ sorusuna net bir cevap veremedi.

Olan çalışana oluyor
Akçakoca Belediyesi’nde tarihinde görülmemiş bir mali buhran yaşanıyor. 1 değil, 2 değil tam 3 aydır çalışanlara tek kuruş maaş ödemesi yapamayan yönetim, ‘Kaynaklar kısıtlı’ savunmasının arkasına sığınıyor. Olan ise alın terini aylardır alamayan çalışana oluyor.
Çalışanlar: Perişan durumdayız
Öncü Haber Merkezi telefonlarını ve ihbar hattını şikayet yağmuruna tutan belediye çalışanları ve yakınları, “Para olmadan ne yapalım, ele muhtaç olmaktan utanıyoruz. Ailemizden ve yakınlarımızdan para istemeye yüzümüz kalmadı. 3 aydır tek kuruş ödeme yapılmadı. Bu ay için de ‘Yarı maaş ödenecek’ diyorlar. Çalışanlar olarak perişan durumdayız. Kira, faturalar, yeme-içme bunları düşünen yok. Aylardır böyle büyük bir soruna çözüm getirilmez mi? Çözemeyeceklerse koltuklarda neden oturuyorlar?” diyerek yaşadıkları perişanlığı ortaya koydu.
“İller Bankası’ndan az ödeme alıyoruz”
Giderek tırmanan tepki sesleri üzerine konu hakkında bilgi almak için Akçakoca Belediye Başkan Yardımcısı Yüksel Yılmaz ile telefon görüşmesi gerçekleştirdik. Maaşlardaki gecikmeyi kısıtlı kaynaklara bağlayan Yılmaz, “İller Bankası’ndan az ödeme alıyoruz. Maaşlardaki sıkıntının asıl nedeni bu. Başkan Okan Yanmaz daha dün Ankara’daydı. Hem maaş sorununu çözmek hem de projelerle ilgili görüşmelerde bulundu. Ben de aynı şekilde geçtiğimiz günlerde Ankara’daydım. Çalışanların maaşlarını ödemek için sık sık başkentte temaslarda bulunuyoruz. Bir yandan yaptığımız yatırımlara aktarılan paralar da var Katamaran gezi teknesi gibi. Aynı şekilde hizmetlerin de kesintisiz sürmesi gerekiyor.” dedi.
“Memuru, işçisi, yönetimi hiç kimseye maaş ödenmedi”
Başkan Yardımcısı Yılmaz, ‘Maaşları ne zaman ödemeyi planlıyorsunuz?’ sorusuna ise “Kaynak geldiğinde ödeyeceğiz. Memuru, işçisi, yönetimi hiç kimseye bu süre zarfında ödeme yapılmadı. Para gelir gelmez ödeme yapılacak ama kesin tarih veremiyoruz.” açıklamasında bulundu.
 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri