'NE OLURSA OLSUN YATIRIMA DEVAM ETMELİYİZ'

Gündem 20 Ocak 2019 12:41
A
a

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) tarafından konuşmacılığını Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Üyesi ve Yazar Prof. Dr. Servet Bayındır’ın yaptığı “İslam ve İktisadî Hayatımız” başlıklı konferans düzenlendi. Programın açılış konuşmasını yapan Şube Başkanı Vefa Pehlivan, Türkiye’de bu yıl büyük bir iktisadi değişiklik beklemediklerini belirterek, “Ne olursa olsun yatırıma devam etmeliyiz. Ayakta kalmak istiyorsak, krizi bahane ederek yatırımlarımızı ertelememeliyiz.” dedi.

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Düzce Şubesi tarafından Düzce Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe konuşmacı olarak Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Üyesi ve Yazar Prof. Dr. Servet Bayındır, davetli olarak ise Belediye Başkan Yardımcısı Özgür Sağlam, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tuncay Şahin ve MÜSİAD üyesi iş insanları katıldı.
“İslam ve İktisadî Hayatımız” başlığı altında düzenlenen konferans Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Tilavetin ardından kürsüye çıkan MÜSİAD Düzce Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Vefa Pehlivan, katılımcılara hitap etti. 
 “Büyük bir iktisadi değişiklik beklemiyoruz”
MÜSİAD’ın amaçlarına ve vizyonuna açıklık getiren MÜSİAD Düzce Şubesi Başkanı Vefa Pehlivan, son zamanlarda en çok yöneltilen soruları da ele alarak şu ifadeleri kullandı: “Müslümanların tek bir gayesi vardır, ‘Allah’ın rızasını kazanmak.’ Biz de Allah’ın rızasını kazanmak içim MÜSİAD çatısı altında toplandık. Çünkü MÜSİAD maddeyi amaç olarak değil, araç olarak gören insanların buluştuğu yerdir. Helal kazanç anlayışını benimseyen ve kazandığını helal yolla harcamaya çalışan insanların yeridir. Son zamanlarda bize sorulan soruların başında, ‘mevcut ekonomik durum’ ve ‘2019 yılı beklentileri’ gelmektedir. 2019 yılında Türkiye’de, 2018’e kıyasla çok büyük bir iktisadi değişiklik beklemiyoruz. Parametreler değişmedikçe, Türkiye’de köklü bir değişikliğin gerçekleşmesi zor gözüküyor. Ancak ne olursa olsun yatırıma devam etmeliyiz. Ayakta kalmak istiyorsak, krizi bahane ederek yatırımlarımızı ertelememeliyiz.”
Pehlivan’ın açıklaması ardından sahneye çıkan Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Üyesi ve Yazar Prof. Dr. Servet Bayındır, İslam çerçevesinde iktisadî yaşama dair, ayetlere dayandırılan tavsiyelerde bulunarak bir sunum gerçekleştirdi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri