“NAFAKA ÖDEMEYE İTİRAZIM VAR”

Gündem 21 Nisan 2021 13:56
Videoyu Aç “NAFAKA ÖDEMEYE İTİRAZIM VAR”
A
a

5 yıl önce boşandığı eşine süresiz nafaka ödemesine karar verilen Erkan Can, artık nafaka ödeyecek gücü kalmadığını göstermek amacıyla geçtiğimiz hafta Perşembe günü Ankara’ya yürümek için yola çıktı. Bugün Düzce’ye ulaşan Can, Çocuk haczine ve ömür boyu nafaka ödemeye itirazımız var” diye konuştu.

İstanbul’da yaşayan Erkan Can (49), 2014 yılında evlendiği eşinden 2016 yılında boşandı. Eski eşine her ay 2 bin TL nafaka ödemek zorunda kalan Can, artık bu parayı ödemek istemediği için Ankara’ya kadar yürümek için yola çıktı. 15 Nisan Perşembe günü İstanbul’dan ‘nafaka yürüyüşüne’ başlayan Can, bugün Düzce’ye ulaştı.
“Tüm mağdurlar bana eşlik etmeli”
Cedidiye Meydanında basın açıklaması düzenleyen Can, ekonomik sıkıntılarının olduğunu ve artık nafakayı ödemeyecek duruma geldiğini belirtti.  Can, Ankara’ya ulaştığında Cumhurbaşkanlığı ve Adalet Bakanlığı ile iletişime geçeceğini kaydetti. Çocuk haczine ve ömür boyu nafaka ödemeye itiraz ettiğini ifade eden Can, tüm mağdurların kendisine eşlik etmesi için çağrıda bulundu.

“Çocuğumu da göremiyorum”
Adalet için yürüdüğüne dikkat çeken Can, şu ifadeleri kullandı:
“Sesimi duyurmak için Külliye ve Adalet Bakanlığına kadar gideceğim. Derdimi ve mağduriyetimi anlatacağım. Belki Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile görüşemeyeceğim, ama sesimi yetkililere duyuracağım. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ülke gündemi ile çok yoğun şekilde uğraşıyor. Çocuk haczine ve ömür boyu nafaka ödemeye itirazımız var. 6284 sayılı kanun ve Heccav konusunda itirazlarımız var. Bunlar Türk aile toplumunun kökünü dinamitle havaya uçuruyor. Bu şekilde evlilik kavramından uzaklaşıyor” dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri