“MİLLİ İRADE GEÇİLMEZ”

Gündem 14 Temmuz 2021 15:21
Videoyu Aç “MİLLİ İRADE GEÇİLMEZ”
A
a

Düzce Üniversitesi tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla “Milli İrade Geçilmez” temalı anma sergisi düzenlendi.

Düzce Üniversitesi, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma etkinlikleri kapsamında “Milli İrade Geçilmez” temalı 15 Temmuz Fotoğraf Sergisi düzenledi.

Anadolu Ajansı’nın destekleriyle düzenlenen sergide; Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, Türkiye Büyük Millet Meclisi, Genel Kurmay Başkanlığı, Milli Savunma Bakanlığı ve Ülkemizin çeşitli şehirlerinde milletimizin gösterdiği kahramanlık öyküleri, fotoğraflar kareleri eşliğinde etkili bir şekilde ziyaretçilerle buluşuyor.

Sergide; darbenin başarısız olmasında devlet-millet bütünleşmesi, halkın demokrasiye bağlılığı, milletin direnişinin önemi ve yazılan demokrasi destanı öne çıkıyor. Hain darbe girişimini unutmamayı, unutturmamayı, 15 Temmuz ruhunu her zaman canlı tutmayı amaçlayan sergi, gelecek nesiller için de önemli bir belge niteliği taşıyor.

Düzce Üniversitesi’nin bu anlamlı gün için düzenlediği Milli İrade Geçilmez” temalı 15 Temmuz Fotoğraf Sergisi, 14-30 Temmuz 2021 tarihleri arasında https://sanalsergi.duzce.edu.tr/ internet adresi üzerinden online olarak ziyaretçilere açık olacak.

“Diriliş 15 Temmuz Ebru Sergisi” başladı

Öte yandan Düzce Üniversitesi, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri kapsamında “Diriliş 15 Temmuz Ebru Sergisi”ni de ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Düzce Üniversitesi Dr. Öğr. Üyesi Yusuf Parlak’ın 15 Temmuz gecesi hainlere karşı direnirken şehit düşen, karamanlarımız anısına hazırladığı ebru çalışmaları, ziyaretçilerle buluşuyor.

"Türkiye Geçilmez" temasını ön plana çıkarmak ve şehitlerimizi yeniden rahmetle anmak amacıyla düzenlenen sergi, 30 Temmuz 2021 tarihine kadar https://sanalsergi.duzce.edu.tr internet adresinden ziyaret edilebiliyor.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri