'MEHMET KELEŞ MAKBUL BİRİ DEĞİLDİ'

Gündem 13 Mart 2019 17:00
Videoyu Aç 'MEHMET KELEŞ MAKBUL BİRİ DEĞİLDİ'
A
a

31 Mart yerel seçimler öncesinde partisinin seçim kampanyasına destek vermek için Düzce’ye gelen CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, AK Parti’nin kendi belediye başkanı Mehmet Keleş’i istifa ettirmesi için “Mehmet Keleş makbul biri değildi. Hem istifa ettiriyorlar hem de soruşturulmasına izin vermiyorlar.” eleştirisinde bulundu. Faruk Özlü ve Ömer Küçük arasında yaşanan proje atışmasını da değerlendiren Özel, Mehmet Keleş’in söylemlerinin ispat olduğunu söyledi.

31 Mart yerel seçimleri öncesinde Düzce’ye üst düzey ziyaretler devam ediyor. Bu kapsamda CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, rotasını Düzce’ye çevirdi. CHP İl Başkanlığı’na gelen Özel, partililerle selamlaşmasının ardından İl Başkanı İlhan Duru ve Merkez İlçe Başkanı Alaettin Duran ile birlikte basının karşısına geçti. Düzce ve Yığılca programının ardından Bilecik’e hareket edeceğini söyleyen Özel, genel merkezde yapacağı günlük basın toplantısını Düzce’den yapacağını belirtti.
“Mehmet Keleş’ten sonra AK Parti’nin çıkıp da en iyi aday bizde demesi son derece manidar”
Düzce’de CHP olarak Yığılca, Gölyaka ve Akçakoca’da adayları olduğunu belirten Özel, şöyle konuştu:
“Üç yerde son derece iddialı adaylarımızla etkili bir seçim kampanyası yürütüyoruz. Diğer yerlerde ve Düzce merkezde ittifak adayımızı destekliyoruz. Düzce’de seçim sonucu son derece enteresan çünkü bir önceki seçim adayı Mehmet Keleş, yaptıklarıyla Türkiye kamuoyuna damga vurmuş bir adaydır. Sonra AK Parti’nin çıkıp da en iyi aday bizde demesi son derece manidar. Bir taraftan gülümseme uyandıran bir durum. En doğru adayı Recep Tayyip Erdoğan bizim için belirliyorsa Mehmet Keleş’i neden istifa ettirdiler.”
“Hem istifa etmesi için tehdit ediyorlar, hem de soruşturulmasına izin vermiyorlar”
AK Parti’nin Düzce eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş’i istifa ettirdiğini belirterek, sert eleştirilerde bulunan Özel, şunları kaydetti:
“İki vurgu yaptılar birincisi FETÖ Terör Örgütü’ne yakınlık vurgusu, diğeri yolsuzluk vurgusu. Bu iki durumda belediye başkanlarını istifa ettirdi AK Parti. Etmemeye direnenleri de tehdit ettiler. Dediler ki, ‘İstifa etmezseniz biz gereğini yaparız.’ Mehmet Keleş istifa etmesinin ardından herhangi bir soruşturma açılmadı. Mehmet Keleş hakkında geçmiş yıllarda yaptığı harcamalar, ihaleler, yapmış olduğu bir takım ihalelerde normal bedelin 10 katı harcama olduğuna dair partimiz tarafından çok sayıda başvuru hep İçişleri Bakanlığı tarafından soruşturmaya gerek yoktur ve soruşturmaya izin verilmemiştir sonucuyla karşımıza çıktılar. Biz önceki seçimde aday gösterdikleri, sonradan pişman oldukları, örgütle bağlantısı var veya yolsuzlukları var dedikleri, istifa etmediği takdirde gereğini yapacakları şeklinde şantajla istifaya zorladıkları belediye başkanlarına CHP suç duyurusunda bulunuyor. Ama Süleyman Soylu’nun başında olduğu İçişleri Bakanlığı bunun soruşturulmasına izin vermiyor. Eğer bu kişilerin soruşturulmasına gerek yoksa neden görevden el çektirildiler? Eğer bu kişiler doğru işler yapmadıysa Cumhuriyet Savcılarının görev yapmasına engel oluyorsunuz?
“Bu istifa ettirmeler Düzce’nin yerel seçimlerine darbe yapmaktır”
AK Parti iki durumdan birini kabullenmelidir. Bu istifa ettirmeler haklı bir gerekçeye dayanmıyorsa seçimle gelen seçimle gider ilkesine rağmen bu durum Düzce’nin yerel seçimlerine darbe yapmaktır. Bu istifalar doğru istifalar ise, o zaman bunların korunuyor olması, suçluyu korumak ve suçlunun yaptıklarına karşı hukuk önünde hesap vermesine engel olarak burada suça ortak olmak, suçluyu korumaktan başka bir şey yapılmamaktadır.”
 “Korkunun siyasetini yapanlar var karşımızda”
Özel, iktidarı eleştirdiği sözlerine şöyle devam etti:
“Daha iyi yönetilebilecek bir kent, ucuza ve içilebilir şebeke suyu, daha temiz hava, engellisine yaşlısına sahip çıkan kent yönetim projeleri, yoksullar için bütçe ayıran sosyal projeler üreterek 31 Mart sorasına umudun dilini konuşuyorlar. Karşımızda umudu tükenenler var. Ne dediyse yapmamış, emeklilikte yaşa takılana, 3600 ek gösterge bekleyene yapmamış, enflasyonla ezilen emekliye yüzde 20 gösterirken 10 vermiş, memuru enflasyon karşısında perişan etmiş, çiftçiye verdiği hiçbir sözü tutmamış, size inanacak kimse yok. Korkunun siyasetini yapanlar var karşımızda. Biz olmazsa siz mahvoldunuz. Bizim adayları seçmezseniz mahvoldunuz.”
“Vatandaş kendisine lakap takanları, kulpundan tutup siyasetin rafına kaldırmasını bilir”
İYİ Parti ve CHP’nin Düzce’de Millet İttifakı adı altında seçime gitmesinin iktidar kanadı tarafından ‘Zillet İttifakı’ söylemi ile eleştirilmesine ilişkin de bir değerlendirmede bulunan Özel, şöyle konuştu:
“Zillet İttifakı söylemi, aslında ayrı ayrı promterlardan, candan konuşamadığı için camdan konuşan kendilerine verilen görevi yapan, birileri için üretilmiş, ortak bir içeriktir. Promterın kabloları da saraydadır. Oradan bir propaganda dili üretilmektedir. Umut vaat edemeyenler Düzce’ye korku vaat etmekte, ‘Zillet İttifakı’ söylemleriyle de Düzceliler’e ve tüm Türkiye’deki seçmenlere hakaret etmektedirler. Millet saygın bir kelimedir. 82 milyonu temsil eder. Buna lakap takmak, yukarıdan bakmaktır, kibirlenmektir. Kendisine oy vermese de kendisine oy verenlerin kardeşlerine, çocuklarına hakaret etmektir. Komşuyu komşuya düşürmeye çalışmaktır. Kardeşi kardeşe düşman etmeye çalışmaktır. Bu siyasetin kimseye faydası yoktur. Bu siyaset kendini tüketmiş bir siyasettir. Gelecek ve umut vaat edemeyenlerin, küfürle korku vaat etmeleri siyasetidir. Tamamen akıldan kopuk, vicdandan uzak, karşısındakileri aptal yerine koyan, vatandaşın aklıyla alay eden bir söylemdir. Vatandaş kendisine lakap takanları, kulpundan tutup siyasetin rafına kaldırmasını bilir. 31 Mart’ta yaşanacak olan da budur.”
“Başka bir şahit dinletecekse Faruk Özlü buyursun getirsin”
AK Parti Düzce Belediye Başkan Adayı Faruk Özlü ve Millet İttifakı’nın Adayı Ömer Küçük arasında yaşanan, “Proje atışmasını” değerlendiren CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, şöyle konuştu:
“Mehmet Keleş makbul biri değildi. Düşünün ki bugün Faruk Özlü “Ben iyiyim, partim beni görevlendirdi” diye geliyor ama senin partin bundan 5 sene önce de Mehmet Keleş’i görevlendirmişti. İkincisi, adayımız yani ittifak ortağımızın adayı Ömer Beyle olan tartışmada neye başvuracağız, ispata. Mahkemeler neye başvuruyor bu konuda iki kişi farklı bir şey söylüyorsa birinin şahitliğine başvuruluyor. Bizim adayımız diyor ki, ‘Keleş’in projelerini iptal ettirdi’, biz kamuoyu önünde Keleş’in şahitliğine başvurmuş. Keleş de çıkmış demiş ki Ömer Bey doğru söylüyor. Başka bir şahit dinletecekse Faruk Özlü buyursun getirsin.” 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri