“MECLİSTE ALINAN HİÇ BİR KARARDA ETKİLERİ YOK”

Siyaset 10 Mart 2021 17:13
Videoyu Aç “MECLİSTE ALINAN HİÇ BİR KARARDA ETKİLERİ YOK”
A
a

Düzce Belediye Meclisi İYİ Parti Grup Başkan Vekili Ender Çakar’ın yaptığı, “Belediye Meclisinde sıkı defans yaptığımız için, AK Partili Meclis Üyeleri bazı kararları çıkartamıyor” açıklamasına AK Parti Grup Başkan Vekili Hasan Günden’den aynı sertlikte cevap verdi. Günden, “İYİ Parti ve CHP’nin mecliste yeter sayısı yok, alınan kararlara da bir etkileri yok” diyerek, yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi.

İYİ Partili Düzce Belediye Meclis Üyesi ve Grup Başkan Vekili Ender Çakar’ın geçtiğimiz günlerde kameraların karşısına geçerek, “Evsel Atık Bedelleri” ile ilgili yaptığı açıklamada, “Meclisteki diğer partililer sıkı defans yaptığımız için, AK Partili Meclis Üyeleri, istedikleri bazı kararları meclisten geçiremiyor” açıklamasında bulunmuştu.
Çakar’ın bu açıklamasına AK Parti cephesinden ise Düzce Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Hasan Günden’den cevap geldi. Bugün AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin’in düzenlediği basın toplantısında, Öncü Haber Muhabirinin bu yöndeki sorusuna cevap veren Günden, İYİ Parti ve CHP’nin yeter sayısının az olduğu için, alınan kararlarda bir etkilerinin olmadığını savundu.
Günden açıklamasında, “Bizim meclisteki sayımız, 19. Meclisin toplam sayısı 31. Şimdi 17 kişi ne derse o olabiliyor. Şimdi 19 üye ile önümüze bir karar geldiği zaman, zaten oy çokluğu ile karar alabiliyoruz. Diğerleri de oylamada bize destek verirlerse, oy çokluğu ile değil, oy birliği ile karar alınıyor. Yani kabulde ve rette bir katkıları yok. Biz Düzce’nin menfaatine uygun gördüğümüz şeyleri AK Parti Grubu olarak, belediye meclisinde kabul ediyoruz, Düzce’nin menfaatine görmediğimiz şeyleri de ret ediyoruz. Bizim sayımız oy çokluğu için yeterli. Tabii ben burada Cumhur İttifakını ayırıyorum. MHP’li meclis üyeleri, burada çok büyük hassasiyet gösteriyorlar. Diğer muhalefet partili meclis üyelerinin, belediye meclisinde yapabilecekleri tek şey, oy çokluğunu, oy birliği yapmak. Bunun dışında mecliste alınan kararlarda hiçbir etkileri yok.” diye konuştu.  

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri