'MANGALA' İLE YENİ BİR SAYFA

Gündem 30 Mart 2018 16:05
Videoyu Aç 'MANGALA' İLE YENİ BİR SAYFA
A
a

Düzce'de Denetimli Serbestlik Yasası'ndan yararlanan hükümlülerin yeniden topluma ayak uydurmasını sağlamak için "Akla Gel Mangala Projesi" hayata geçiriliyor. 56 kişilik mangala eğitmeni ile 500 gençlik merkezi üyesi, 1000 öğrenci ve 1000 tutuklu ile hükümlüye ulaşılması hedeflenen proje ile aynı zamanda Düzce'de mangala oynayan etkin bir kesim oluşturulacak. Proje protokolü için dün taraflar Düzce Valiliği'nde bir araya geldi.

Düzce'de hükümlülerin topluma kazandırılmasına yönelik projelere bir yenisi daha eklendi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü ve Denetimli Serbestlik İl Müdürlüğü arasında dün Valilik Makam Toplantı Salonu'nda “Akla Gel Mangala Projesi” protokolü imzalandı.

Mangala turnuvaları düzenlenecek
Düzce Valisi Zülkif Dağlı başkanlığında Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Savaş Düzgün’ün de katılımıyla imzalan protokol, Türk zeka ve strateji oyunu olan Mangala’nın 56 eğitmen tarafından 500 gençlik merkezi üyesi, 1000 öğrenci, 1000 tutuklu ve hükümlüye öğretilerek, turnuvalar düzenlenmesini içeriyor. Halk arasında kültürel etkileşim oluşturulması, kuşaklar arası farkların zekâ oyunları ile aşılması ve dolayısıyla Mangala oynayan etkin bir kesimin Düzce iline kazandırılması amaçlanıyor. Protokol imza töreninde konuşan Düzce Valisi Zülkif Dağlı projenin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ederek, protokolün hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

Eğitim ve spor iç içe...
Vali Dağlı şöyle devam etti: “Cumhuriyet Başsavcılığı'mıza bağlı Denetim Serbestlik Müdürlüğümüzle, Gençlik Spor Müdürlüğümüz ve Milli Eğitim Müdürlüğümüz arasında denetimli serbestliğe tabi vatandaşlarımızın rehabilite edilmesi ve toplumumuza bir an önce en güzel şekilde kazandırılması için neler yapabiliriz konusunda sayın başsavcımla istişareler yapıyoruz. Denetimli serbestlikteki arkadaşlarımız için eğitim ve spor gibi çalışmaları hep birlikte yapacağız. Gençlik Spor Müdürlüğümüz, Denetim Serbestlik Müdürümüz ve Milli Eğitim Müdürümüz bu çalışmada aktif rol alacak ve buradaki arkadaşlarımızı en kısa sürede toplumumuza kazandıracağız. Amacımız denetimli serbestlik uygulamasından yararlanan vatandaşlarımızı eğitime ve spora tabi tutmak. Cumhuriyet Başsavcımıza, Denetim Serbestlik Müdürümüze, Gençlik Spor Müdürümüze, Milli Eğitim Müdürümüze yaptıkları bu güzel fedakârlıklarından ve çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.” ifadelerinde bulundu.

"Toplamda 60 kişiyi kapsıyor"
Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Savaş Düzgün ise şunları kaydetti: "Toplamda 60 kişiyi kapsayan denetimli serbestlik yükümlüsü, madde bağımlısı arkadaşlarımızı madde bağımlılığından kurtarmak, sonraki hayatlarında sağlıklı bir şekilde hayatlarını idam ettirmek amacıyla kendilerini spora yönlendirmek, spordan kopmamak, toplumla daha iyi bağlar kurmak, sosyalleştirmek amacıyla ‘Şimdi Hareket Zamanı’ adı altında yapılan bu proje için verilen desteklerden ötürü herkese teşekkür ediyoruz."

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri