“KURBAN BEREKETİ YIL BOYU SÜRSÜN”

Gündem 6 Ağustos 2018 14:14
Videoyu Aç “KURBAN BEREKETİ YIL BOYU SÜRSÜN”
A
a

Kızılay'ın geleneksel hale gelen Vekaletle Kurban Kesim Kampanyası 2018 yılında da devam ediyor. Kızılay, bu yılki kampanyasında hayırseverlere “Kurban Bereketi Yıl Boyu Sürsün” sloganıyla sesleniyor. Türk Kızılayı Düzce Şubesi Başkanı Kemal Semih Demir, Düzce’de geçen yılki bağış sayısını 266 olarak açıklarken, bu yıl için “Arzu ediyorum ki Düzce, layık olan rakama ulaşacaktır.” dedi. Diğer taraftan yurt içi 1 hisse kurban vekalet bedeli 750 lira olarak belirlendi.

Kurban Bayramı’nın yaklaşması dolayısıyla Türk Kızılayı Düzce Şubesi Başkanı Kemal Semih Demir, Kızılay’ın geleneksel hale gelen vekaletle kurban kesim kampanyasına ilişkin açıklamalarda bulundu.2007 yılında başladıkları vekaletle kurban kesim kampanyası konusunda Düzceli vatandaşlardan destek beklediklerini söyleyen Demir, Düzce’nin her yıl gerekli duyarlılığı gösterdiğini de vurguladı.

Yoksul, ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıyoruz”
Demir, yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:“Bildiğiniz gibi vekaleten kurban bağış uygulaması Türkiye’de 2007 yılında başladı. 2013 yılında da hem yurtiçinde hem de yurt dışında kesimler başladı. 2018 yılında kurban bağış kampanyasını geçen hafta başlattık. Geçen dönemlerde Düzce’nin çok büyük desteği oldu. Yurtiçinde yıl boyu bereketi devam etsin diye bu kampanyamız sürdürülüyor. Kurbanlar bildiğiniz gibi Et ve Balık Kurumu’nda deneyimli ekipler tarafından kesiliyor. Biz yurtiçinde kesilen etlerimizi kavurma yaparak konserve haline getiriyoruz. Yıl boyunca bu konservelerin dağıtımı Türkiye’de sürüyor. İlk önce etler kurumlara geliyor. Vatandaşlar isterlerse kestikleri etlerini ihtiyacı olanlara kendileri de dağıtabiliyor. İsterlerse bize bırakıyorlar ve biz kendimiz yoksul, ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıyoruz.”

Düzce, layık olan rakama ulaşacaktır”
Yurtdışında yapılan vekaleten kurban bağışı konusuna da değinen Demir, konuşmasına şu cümlelerle devam etti: “Yurtdışında ise tamamen konsolosluk ve din görevlileri vasıtasıyla kesimler yapılıyor. Oradaki dernek vasıtasıyla yurtdışında etlerin dağıtımı yapılıyor. Oradaki etlerin konserve yapılması söz konusu değil. Geçen yıllarda kurban bağış kampanyasını en iyi yürüten kurumlardan biri gerçekten Kızılay’dır. Vatandaşlarımız gönül rahatlığıyla Kızılay’a vekaletlerini verebilir. Kesim anında vekalet sahiplerine hemen mesajları gider. Herkes kurbanının yurtdışı tercihi yaptıysa hangi ülkede kesildiğini bilir. Büyük Camii’nin önünde standımız var ve şubede de bağışları kabul ediyoruz. Kurumumuza gelemeyecek durumda olanlar varsa bize ulaştıklarında biz kendimiz giderek hem hediyesini veriyoruz hem de makbuzu kendisine veriyoruz. Bu kampanyamızda Kurban Bayramı’nın ilk gününe kadar devam edecek. Şu anda bağış olarak 75 adetteyiz. Geçen sene bu adet 266’ydı. İki hafta süremiz kaldı ve biz mesajlarla herkese iletmeye çalışıyoruz. Arzu ediyorum ki Düzce, layık olan rakama ulaşacaktır.” Öte yandan hayırseverler, yurt içi 1 hisse kurban vekalet bedeli olarak 750 lira öderken, yurtdışı kurban vekalet bedeli için 590 lira ödeyecek.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri