‘KURALLARA UYMAYA DEVAM’ UYARISI

Sağlık 30 Haziran 2021 11:49
Videoyu Aç ‘KURALLARA UYMAYA DEVAM’ UYARISI
A
a

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 19-25 Haziran haftasında illere göre her 100 bin kişide görülen COVİD-19 vaka sayılarını açıkladı. Düzce’de geçen hafta 58.63 olan haftalık vaka sayısı bu hafta 57.12 oldu. Düzce’de azalışın durması üzerine tam normalleşme öncesi uzmanlardan kritik kurallara uyma ve aşı olma uyarısı geldi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 19-25 Haziran haftasında illere göre her 100 bin kişide görülen Covid-19 vaka sayılarını açıkladı. Haftalık verilere göre her 100 bin kişide en az COVİD-19 vakası Osmaniye, Adıyaman, Hatay, Adana ve Edirne'de görüldü. Ağrı, Eskişehir, Kütahya, Bitlis ve Rize ise 100 bin kişide en çok COVİD-19 vakası görülen iller oldu.
BAKANDAN AŞI VURGUSU
Bakan Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, " Vaka sayılarının düşüş hızı azalsa da bu durum normalleşmeye engel değil. Aşı, endişesiz günlere dönüşün olmazsa olmazıdır. Aşımızı yaptıralım" ifadelerine yer verdi.
DÜZCE’DE AZALIŞ DURDU
Düzce’de ise geçen hafta 58.63 olan haftalık vaka sayısı bu hafta 57.12 oldu. Bu sonuca göre Düzce’de günlük ortalama vaka sayısı 33 olarak kayıtlara geçti. 1 Temmuz itibariyle tam normalleşmeye hazırlanırken Düzce’de düşüş hızının azalarak vaka sayılarının 30’lu sayılarda stabil seyretmesi akıllara bir kez daha ‘Düzceliler kurallara uyuyor mu?’ sorusunu getirirken salgının geride kalması için kritik uyarı geldi.
Uzmanlar 15 ayı aşkın süredir hayatın her alanını derinden etkileyen salgınla mücadele kısıtlamaların tamamen kalkarak yaşamın normal akışına dönmesi için maske, mesafe ve temizlik kurallarına uymanın önemine işaret ederek 18 yaş üzerinde devam eden aşı seferberliğinde de henüz aşısını olmayanları sağlık kuruluşlarına giderek aşılarını yaptırmaya davet etti.
 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri