“KORUYUCU AİLEM OLUR MUSUN?”

Gündem 9 Mayıs 2018 13:11
Videoyu Aç “KORUYUCU AİLEM OLUR MUSUN?”
A
a

Düzce Üniversitesi Sosyal Hizmet ve Toplumsal Değişim Topluluğu tarafından “Bir Dokunuş Bir Hayat, Koruyucu Ailem Olur Musun?” projesi kapsamında düzenlenen Koruyucu Aile Konferansı, İstiklal Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Onlara anne-baba sevgisini göstermesi çok önemli bir davranış”
Konferansın açılış konuşmasını Düzce Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şerif Demir yaptı. Bu anlamlı çalışmanın takdire değer olduğunu belirten Prof. Dr. Demir, “Kimsesiz çocuklara bakmanın ve onlara koruyucu aile olmanın, onların ilerde topluma faydalı birey olmaları açısından önemli olduğunu düşünüyorum. Herhangi bir şekilde kimsesiz olarak bu dünyaya gelmiş ve desteğe ihtiyacı olan bu çocuklara koruyucu ailelerin sahip çıkması, en azından zaman zaman gidip görüşüp onlara anne-baba sevgisini göstermesi çok önemli bir davranış.” dedi.

Ailelerin merhamet duygularını geliştiriyor”
Prof. Dr. Şerif Demir; kimsesiz çocuklara koruyucu aileler tarafından sahip çıkılmasının, her iki taraf içinde olumlu değişimlere katkı sağladığını, ailelerin merhamet duygularını geliştirdiğini, kimsesiz çocukların ise aile ortamında daha iyi yetiştirildiğini ve topluma daha faydalı olacağını söyledi.

Büyük bir tecrübe olacak”
Düzce Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Deniz Oruç ise konuşmasında “Bu tür etkinliklerin sayısı arttıkça gururumuz artıyor. Sizlerin bu tür etkinlikler düzenlemesi ulusal ve uluslararası etkinliklere katılıyor olması bizleri de gururlandırıyor. Öğrenciyken bu tür etkinliklerde sizleri görmemiz ilerde bunlardan daha iyilerini yapacağınız anlamına geliyor. Bu eğitiminiz açısından büyük bir tecrübe olacaktır.” şeklinde konuştu. Sosyal Hizmet ve Toplumsal Değişim Topluluğu Üyesi İlknur Koç ise konuşmasında Topluluk olarak yapılan faaliyetlerden ve önümüzdeki yıllarda hedefledikleri projelerden bahsetti.Açılış konuşmalarının sonrasında programın konferans bölümüne geçildi. Düzce Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nden Sergül Nurten, İl Müdürlüğü olarak yaptıkları faaliyetler hakkında bilgiler paylaştı.İstanbul Koruyucu Aile Derneği Başkan Yardımcısı Neşe Gökalp ise kendisinin de bir koruyucu aile olduğuna değinerek dernek faaliyetleriyle ilgili paylaşımlarda bulundu.Son olarak Düzce’de koruyucu aile olan Sümeyra Sevdim, koruyucu aile olmanın nasıl bir hissiyat olduğunu anlatarak koruyucu aile deneyimlerini katılımcılara aktardı.Konferans, soru-cevap bölümünün ardından sona erdi.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri