‘KIRMIZI’NIN AYAK SESLERİ

Sağlık 27 Mart 2021 11:20
Videoyu Aç  ‘KIRMIZI’NIN AYAK SESLERİ
A
a

Düzce’de yeni tip koronavirüs salgını etkisini arttırarak sürdürüyor. 25 Mart günü tespit edilen 67 yeni vaka ile birlikte kentte yeni tip koronavirüse (COVİD-19) yakalananların sayısı 30 bin 355’e ulaştı. Kırmızı renge bürünmesine yalnızca 4,72 puan kalan kentte gözler şimdi Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklayacağı yeni haftalık tabloda.

Vaka sayılarında görülen azalış eğilimiyle birlikte geçilen ‘Yerinde karar’ dönemiyle kontrolü normalleşme sürecinde 25 gün geride kaldı.
Bu süreçte vaka sayılarının katlanarak artması nedeniyle Türkiye’de günlük yeni vaka sayısı 30 bin sınırına dayanarak pandeminin en yoğun şekilde hissedildiği Aralık ayı seviyelerine ulaştı. 26 Mart’ta 29 bin 81 kişinin daha yeni tip koronavirüs testi pozitif çıkarken 153 kişi hayatını kaybetti. Ülke genelinde yaşanan artış Düzce’ye de yansıdı.

Dün tespit edilen 66 yeni vaka ile birlikte Düzce’de yeni tip koronavirüse yakalananların sayısı 30 bin 355’e ulaştı. Vefat sayısı 140 olarak sabit kaldı. Vaka sayısında yaşanan artış aktif vaka sayısına olan yansımasını da sürdürdü. Kentte an itibariyle tedavileri süren aktif vaka sayısı 589’a çıktı. 29 bin 626 kişi hastalığı atlatırken hastalığı ağır geçiren 19 kişinin pandemi yoğun bakım servislerinde tedavileri sürüyor.

GÖZLER AÇIKLANACAK HAFTALIK TABLODA

Düzce’de, ‘haftalık yüz bin kişiye düşen vaka’ sayısı üst üste yaşanan artışlarla birlikte 12-19 Mart haftasında 95,28’e ulaşmıştı. Günlük vaka sayısında geçen haftaya göre yaşanan artış nedeniyle bu hafta sonu açıklanacak olan tabloda Düzce’nin ‘yüksek riskli iller’den ‘çok yüksek riskli iller’ kategorisine geçmesine kesin gözüyle bakılıyor. Kırmızı renge bürünecek olan kentte salgının yayılımının önünü kesmek için yeni tedbir ve kısıtlamalar gündem olacak.
Gözler şimdi Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın açıklayacağı yeni tablo ve ardından Düzce İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi’nin alacağı yeni kararlarda.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri