'KİMSEYE PEŞKEŞ ÇEKMEDİK'

Gündem 20 Şubat 2019 16:46
Videoyu Aç 'KİMSEYE PEŞKEŞ ÇEKMEDİK'
A
a

Öncü TV’de yayınlanan “Seçim Gündemi” programına konuk olan Beyköy Belediye Başkanı Osman Kılıç, beldede içme suyu problemini kökten çözdüklerini ve asfaltsız yolun olmadığını söyledi. Kendisi hakkında ortaya atılan rant iddialarını yanıtlayan Kılıç, “Osman kendine rant elde etti diyecek kimseyi bulamazsınız” dedi ve ekledi: “Kimseye peşkeş çekmedik. Herkese adaletli bir şekilde yaklaşıyoruz.”

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler öncesinde Düzce’de siyasetin nabzını tutan ve Öncü Medya Haber Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal’ın hazırlayıp sunduğu “Seçim Gündemi” programı yine dopdolu bir içeriği ile ekranlardaydı. Programın bu haftaki konuğu ise Beyköy Belediye Başkanı ve partisinin yeniden aday gösterdiği Osman Kılıç oldu. Kılıç, bugüne kadar yaptığı çalışmalara, seçilmesi halinde yapacaklarına ve kendisi hakkında ortaya atılan iddialara kadar birçok konuya açıklık getirdi. Kılıç, bugüne kadar yaptığı çalışmalara, seçilmesi halinde yapacaklarına ve kendisi hakkında ortaya atılan iddialara kadar birçok konuya açıklık getirdi.
“Altyapıyı bitirmeden üstyapıyı yapmayacağım demiştim”
Ünsal’ın, “2009-2019 yıllarında 10 yıllık belediye başkanlığınızda Beyköy’e ne söz verdiniz, neler yaptınız?” sorusunu yanıtlayan Kılıç, şöyle konuştu: “Ben 2009’da ilk aday olduğum dönem Beyköy’ün alt yapısını bitirmeden üst yapı yapmayacağım diye bir taahhüdüm olmuştu. Beyköy’ün en önemli sorunlarından biri olan altyapının tamamen bitirilmesi konusunda taahhüdüm vardı.”
“20 bin nüfusa yetecek içme suyunu ben Beyköy’e getirdim”
“Bizden önceki belediye başkanı adayları Beyköy’ün içme suyunu siyaset yapmışlardı.” diyen Kılıç, “Ben bu dönem içme suyuyla gelip içme suyuyla giden belediye başkanı olmak istemiyorum. Ben geleceğim içme suyu sorununu kökten çözeceğim 5 yılın sonunda bu iş çözülmüş olacak diye girdim yani suyla gelip suyla gidecek belediye başkanı değilim dedim olayı da öyle gerçekleştirdik. Biz ilk söz verdiğimiz gibi ilk icraatımız içme suyumuz. Bizim içme suyumuz mevcut şu anda alt yapısıyla beraber deposuyla, ishal hattıyla, mevcut şebekesiyle birlikte 20 bin nüfusa yetecek içme suyunu ben Beyköy’e getirdim. Bundan 4 sene öncesine kadar ikinci katlara su çıkmazken bugün ikinci katı bırakın dördüncü katlara kendi cazibesinden akan bir su var.” dedi.
Göreve geldiği 2009 yılında yalnızca 1 mahallede doğalgaz olduğunu söyleyen Kılıç, “5 mahallenin 5’ine de doğalgazımızı tamamladık. Evlerin yüzde 99’unda doğalgaz var.” dedi. Ayrıca havada olan elektrik hatlarının da yerin adlına aldırdıklarını belirtti.
 “Uğur Suyu millet parkı 2019 hedef projemiz”
31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerin ardından yeniden seçilmesi durumunda hayata geçirmek istediği projeler ve hedeflerine ilişkin konuşan Kılıç, şunları kaydetti: “Dinlenme ve eğlence alanları, orman içi gezinti, çim alanları, bitki alanları, spor salonları, tribünler, dış mekan spor alanları, çocuk oyun grupları, sokak oyun alanları, macera parkı, büfe kafeterya, restoran, seyir terasları seyir kuleleri, piknik alanları, dinlenme alanları geniş kapsamlı bir alan burası. Uğur Suyu Millet Parkı 2019 hedef projemiz. Gençlerimiz için gençlik merkezleri kurmak istiyoruz.”
“Yayla turizminin yapılması için bir çalışmamız var”
“Sayın Bakanımız Faruk Özlü Beyin bakanlık döneminde bir proje başlatmıştık her ilçeye bir turizm alanı oluşturmak. Beyköy’ü bölgesinde Odayeri Yaylası yayla turizminin yapılması için bir çalışmamız var.”
“İyi ki AK Partili olmuşum”
İlk döneminde MHP’den aday olup başkan seçildiğini anımsatan Kılıç, “Ben Milliyetçi Hareket Partisi’nden aday oldum. İlk seçimde belediye başkanı seçildim 3 buçuk yıl Milliyetçi Hareket Partisi’ni en iyi şekilde temsil ettim. İktidar partisinden olursanız bu hizmetleri daha hızlandırırsınız, yardımları daha fazla alabilirsiniz. Hangi parti olursa olsun İller Bankası’nda payınız aynı eşit bir şekilde dağıtılıyor. Nüfus oranına göre dağılıyor. AK Parti’ye iyi ki geçmişim iyi ki AK Partili olmuşum. AK Partili olmasaydım bu yatırımların hiçbirini kazandıramazdım.” şeklinde konuştu.
“Osman kendine rant elde etti diyecek kimseyi bulamazsınız”
Tek amacının Beyköy’e hizmet etmek olduğunu kaydeden Başkan Kılıç, kendisi ile ilgili iddiaları şu sözlerle yanıtladı: “Tek amacım Beyköy’e hizmet etmek. Osman Kılıç ile ilgili “Osman kendine rant elde etti” diyecek kimseyi bulamazsınız. Bulursanız getireceksiniz o insanı ispatlayacak ispatlamazsa ben ispatlamayan her kişiye ağır ithamlarda bulunuyorum. Belgesiz konuşan herkese ağır ithamla konuşurum.”
 “Herkese adaletli bir şekilde yaklaşıyoruz”
Hakkında, imar konusunda kişilere ve kurumlara özel ayrıcalık yaptığı iddialarına da yanıt veren Kılıç, şöyle konuştu: “İmar komisyonu 5 kişiden oluşuyor. Gelen dosyalar bu komisyona gönderilir. Komisyondan olumlu veya olumsuz sonuçlanır. Meclise gelir ve yüzde seksen oy birliğiyle onaylanır veya onaylanmaz. Herkese adaletli bir şekilde yaklaşıyoruz.”
“Devletin kurumlarında peşkeş çekilen hiçbir yer yoktur”
Kılıç, Öncü Medya Haber Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal’ın, “Beyköy’e yapılan sosyal tesis ve kiralanan mekanların ihalesi neden AK Parti’ye yakın kişilere veriliyor?” sorusuna ise şu yanıtı verdi: “Beyköy Belediyesi’nde hiçbir tesis taraflı bir şekilde kimseye verilmemiştir. Şuan da Turkuaz Belediye Tesisi belediyenin işletmesindedir. Biz yapmaktayız işletmeciliğini, belediye olarak yapıyoruz. Kum ocağımız var onu da ihaleye çıkardık, diğer sosyal tesisimizin kantin işletmeciliği boştadır şuan da çalışmıyor onu da seçimden sonra tekrar hayata geçireceğiz. Devletin kurumlarında peşkeş çekilen hiçbir yer yoktur.”
 
 
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri