“KİMSE FINDIĞIMIZI 10 TL’YE ALAMAYACAK”

Gündem 3 Mart 2019 11:22
Videoyu Aç “KİMSE FINDIĞIMIZI 10 TL’YE ALAMAYACAK”
A
a

Seçim çalışmalarına devam eden İYİ Parti- CHP Belediye Başkan Adayı Ömer Küçük, Gürcü Kültür Derneği’nin düzenlediği “Gürcü Mutfağı Günü”ne katıldı. Burada birlik ve beraberlik vurgusu yapan Küçük, fındık fiyatlarını yüksekte tutmak için seçilmesi halinde belediye eliyle atılacak adımlardan bahseden Başkan Adayı Küçük, “Kimse fındığımızı 10 TL’ye alamayacak” dedi.

31 Mart Yerel Seçimler öncesi çalışmalarını sürdüren İYİ Parti ve CHP ortak Belediye Başkan Adayı Ömer Küçük, Gürcü Kültür Derneğini ziyaret etti. Ömer Küçük’e ziyarette İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er ve Cumhuriyet Halk Partisi Düzce İl Başkanı İlhan Duru eşlik etti.Daha önceki aylarda, AK Parti Düzce Belediye Başkan Adayıı Faruk Özlü ve MHP Düzce Belediye Başkan Adayı Erdoğan Bıyık’ın katıldığı, her ay düzenlenen ‘Gürcü Yemek Günleri’nden birinde ağırlanan Ömer Küçük, Gürcü Kültürü’ne ait tatları tattı. Bu esnada dernek ve kültürleri hakkında bilgi veren Gürcü Kültür Dernek Başkanı Aydın Kubilay, katılımcılara hitap etti. Ardından mikrofonu alan Belediye Başkan Adayı Ömer Küçük, katılımcılara hitap etti.
 “Düzce, Türkiye’nin tam bir mozaiğidir”
Türkiye’de bulunan bütün unsurların, Düzce’de bir arada olduğunu belirten Küçük şu ifadeleri kullandı:“Düzce, Türkiye’nin tam bir mozaiğidir. Türkiye Cumhuriyeti’nde var olan bütün gruplarımızın, insanlarımızın tamamını, Düzce’de biz çok güzel ortamlarda kaynaştırdık. Bütünleştik, bütünleştirdik. Düzce tam bir Türkiye mozaiğidir. Bunun için siyasiler Düzce’ye geçmişte olduğu gibi, gelecekte de çok önem verecekler.”
 “Biz kimliksiziz”
Düzce’nin bir kimlik kazanamamasına vurgu yapan Başkan Adayı Küçük, konuşmasını şöyle sürdürdü:“Biz üniversite şehri değiliz, sanayi şehri değiliz, tarım kenti değiliz, turizm ve kültür kenti değiliz. Yani biz kimliksiziz. Artık kimliğimizi ortaya koymak ve bu sahaların hepsinde çok başarılı bir Düzce olmak istiyoruz. Çok başarılı Düzce olmanın yolu da bu birliktelikten geçiyor. Düzce Belediye’sini hep birlikte yönetmekten geçiyor.
 “Kimse bizim fındığımızı 10 TL’ye alamayacak”
Düzce’nin geçmiş yıllarda güçlü bir ekonomiye sahip olduğunu ve yeniden o günlere dönmek için üretken belediyecilik vurgusu yapan Küçük, fındık ürünü hakkında atacakları adımları ilk kez basınla paylaştı:“Fındık soru dediler. Arkadaşlarımız bu konuda çok güzel çalışmalar yaptılar. Düzce’de biz fındıkçıları, belediye önderliğinde bir araya getirir ve kooperatifleştirirsek kimse bizim fındığımızı 10 TL’ye alamayacak. Bizim fındığımız değerini bulacak. Bizde adaçayı üretiliyor, senede 4 kez ürün alınıyor ama bilen yok. Ürettirmez, söylemez ve paylaşmazsanız 11 liraya mahkûm, çiftçisi mutsuz olur. Sonra ‘marka şehir, çok güzel Düzce.’ Seda Ayan 
 
 
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri