‘KARDEŞ OKUL PROJESİ’ SONA ERDİ

Gündem 30 Mayıs 2018 13:31
Videoyu Aç ‘KARDEŞ OKUL PROJESİ’ SONA ERDİ
A
a

Düzce Valisi Zülkif Dağlı tarafından 2 yıl önce başlatılan “Kardeş Okul Projesi”nin kapanışı yapıldı. Düzce Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen kapanış programında konuşan Vali Dağlı, amacını sevgi ve kardeşliği yaymak olarak açıkladığı projenin amacına ulaştığını belirterek, “Önümüzdeki yıl çok daha etkili, çok daha ses getiren projelere imza atacağız.” dedi.

İki yıl önce Düzce Valisi Zülkif Dağlı tarafından başlatılan ve 674 etkinlikle 15 bin 480 öğrenciye ulaşan “Kardeş Okul Projesi” sona erdi. Öğrencilerin kaynaşmasını amaç edinen projenin kapanışı dolayısıyla dün Düzce Belediyesi Kültür Merkezi’nde bir program düzenlendi. 133 okulun katılımıyla gerçekleştirilen projenin kapanış programına Düzce Valisi Zülkif Dağlı, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Düzenlenen programda Kardeş Okul Projesi Koordinatörü Ali Canbaz tarafından katılımcılara projenin detaylarına ilişkin bir sunum yapıldı.

Çok daha ses getiren projelere imza atacağız”
Düzce Valisi Zülkif Dağlı projenin amacı ve önemine değindiği konuşmasında şunları kaydetti: “Amacımız sevgi ve kardeşliği yaymak. Sevgi ve kardeşliği yaymak için de önce en yakınımızdan başlayacağız. Kendi mahallemizdeki, köyümüzdeki okullardan başlamak suretiyle bunu yapacağız. Biraz önce izlediklerimizden gördük ki projemiz amacına ulaşmış. Bunu gerçekten çok güzel bir şekilde müşahede ettik ve izledik. Çocuklarımızın ve öğretmenlerimizin memnuniyetini hep birlikte görmüş olduk. İnşallah önümüzdeki yıl bu konuda çok güzel projelerimizi devreye koymuş olacağız. Tabii biz milli eğitim müdürümüzle konuşurken acaba değer görür mü, başarılı olur mu diye düşünmüştük. Biraz da tereddütlerimiz var gibiydi. Gördük ki öğrencilerimize, öğretmenlerimize bu projelerle çok büyük bir fayda sağladık ve kabul gördük. İnşallah önümüzdeki yıl çok daha etkili, çok daha ses getiren projelere imza atacağız. Bu konuda sizlerden beklentimiz çok yüksek.”

Bu proje öğrenciler için önem taşıyor”
Vali Dağlı’nın ardından projenin uygulandığı okullardan olan Hürriyet Ortaokulu öğretmeni Abdullah Gürol, “Böyle bir projeye dahil olmak gerçekten çok sevindirici. Bu sayede öğrencilerimiz kardeş okuldaki öğrencileriyle birlikte güzel vakit geçirebiliyorlar. Bu proje öğrenciler için de önem taşıyor.” dedi.Hürriyet Ortaokulu’nun kardeş okulları Esentepe İlkokulu öğretmeni Gamze Karatay ise, “Bizim okulumuz 40 öğrenciden oluşan bir köy okulu. Doğal olarak öğrencilerimiz çok fazla sosyal aktivitelere katılamıyor. Kardeş Okul sayesinde öğrencilerimiz hem mutlu oluyor, hem de daha çok aktivitede bulunuyorlar.” ifadesinde bulundu.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri