“KARARLIYIZ! VİRÜSÜ AŞIYLA YENECEĞİZ”

Sağlık 3 Eylül 2021 13:30
Videoyu Aç “KARARLIYIZ! VİRÜSÜ AŞIYLA YENECEĞİZ”
A
a

Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında Düzce Belediyesi ile ortaklaşa yürüttükleri “Aşı Olun” kampanyası ile özellikle genç nüfusun aşıya yönelmesini hedeflediklerini söyledi. “Kararlıyız, virüsü aşı ile yeneceğiz.” diyen Yılmaz ayrıca, Düzce’nin Türkiye Aşı Haritası’nda mavi kategoriye çok yakın olduğunu söyledi.

Artan vaka ve vefatlar, Yeni Tip Koronavirüs (Kovid-19) kâbusunun yakın zamanda bitmeyeceği gerçeğini gözler önüne sererken, toplumsal farkındalık için düzenlenen kampanyalara her geçen gün bir yenisi ekleniyor.
Günlük yeni hasta sayısının 100’ün altına düşmediği Düzce’de Vali Cevdet Atay önderliğinde başlatılan ve salgına karşı en güçlü silah olarak kullanılan aşılama seferberliği aralıksız sürüyor.
Düzce Valiliği tarafından başlatılan aşı seferberliğine bir destek de Düzce Belediyesi’nden geldi. Düzce’de vatandaşların aşıya olan ilgisini arttırmak için Düzce Belediyesi ve Sağlık Müdürlüğü tarafından başlatılan “Aşı Olun” kampanyasının hazırlıkları tamamlandı.
“Aşı yaptıran gençlere çekiliş ile çeşitli hediyeler vereceğiz”
Kampanyanın detayları ile ilgili Öncü Haber mikrofonuna değerlendirmelerde bulunan İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, “Koronavirüsle mücadele çalışmalarımıza son günlerde Sayın Bakanımız Dr. Faruk Özlü‘nün de destekleriyle bir kampanya başlattık. 30 yaş altı 17 yaş arası aşılarını yaptırmamış gençlerimize Akçakoca Devlet Hastanesi, Düzce Devlet Hastanesi ve Sağlıklı Hayat Merkezi’nde yaptırmaları kaydıyla kampanya karşılığı çekilişle 10 bisiklet, 10 tablet, 100 tane de powerbank dağıtılacak. Bu çerçevede bugün ya da yarın içerisinde inşallah mavi kentler arasında Düzce'de Sayın Bakanımız Faruk Özlü’nün destekleriyle katılmış olacağız. Kararlıyız, virüsü aşı ile yeneceğiz. Aşılarımızı yaptırdıktan sonra da maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyarak elde ettiğimiz kazanımları kaybetmeden normal hayatımıza devam edeceğimizi ümit ediyorum.” diye konuştu.
“Aşılamada mavi kategoriye çok yakınız”
Türkiye Aşı Haritası’nda sarı kategoride yer alan Düzce’nin mavi kategoriye çok yakın olduğunun altını çizen Yılmaz, “Aşılamada mavi kategoriye çok yakınız. Şuan itibariyle aşı yaptıranlar yüzde 74.4 oranında. Bugün aşılama çalışmalarımız da devam ediyor. Bir aksilik olmazsa bugün akşam inşallah yüzde 75 geçeriz diye ümit ediyorum.” açıklamalarında bulundu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri