"KAR KAPLANLARI" TEYAKKUZDA OLACAK

Gündem 3 Aralık 2021 14:08
Videoyu Aç "KAR KAPLANLARI" TEYAKKUZDA OLACAK
A
a

Ankara-İstanbul arasında önemli bir geçiş güzergahı olan ve Düzceliler’in de sık kullandığı Bolu Dağı Tüneli kesiminde kara yolları ekipleri, kış mevsimi için hazırlıklarını tamamladı.

Düzce üzerinden İstanbul'un Anadolu'ya açılan kapısı olan Anadolu Otoyolu'nun Bolu Dağı Tüneli kesiminde yoğun kar yağışına karşı gerekli önlemler alındı.
Otoyolun Kaynaşlı ile Abant gişeleri arasındaki 23 kilometrelik kesiminde, trafik akışının aksamaması için "kar kaplanları" olarak bilinen ekipler tarafından tünelin giriş ve çıkışlarındaki viyadüklerde bulunan ve buzlanma önleyici solüsyon püskürten sistemler hazır hale getirilerek karla mücadelede kullanılmak üzere yaklaşık 100 ton solüsyon ve 5 bin ton tuz depolandı.
Bolu Dağı geçişinde 15 kilometrelik kesime tesis edilen aydınlatma ve sis uyarı sistemleri kontrol edildi, arızalar giderilerek kış koşullarına hazır hale getirildi.
Otoyol kullanıcılarını hava-yol durumu hakkında bilgilendiren ve 14 farklı noktada bulunan Elektronik Bilgi Panolarının da kontrolü yapıldı.
Yoğun kar yağışı esnasında Anadolu Otoyolu'nun Ankara istikametinin ulaşıma kapanması durumunda trafiğin Kaynaşlı gişelerinden D-100 kara yoluna, İstanbul istikametinin ulaşıma kapanması durumunda ise trafiğin Abant gişelerinden D-100 kara yoluna verilebilmesi için çalışma yürütüldü.
Tünel giriş-çıkışında ve içerisindeki kameralar, kış mevsimi öncesinde kontrolden geçirildi.
Bölgede kış mevsimi süresince 165 personel, 12 ekipmanlı kamyon, 2 yükleyici, 1 rotatif, 1 kurtarıcı, 1 çekici ve 1 vinçle 7 gün 24 saat esasına göre görev yapacak.
Ayrıca Bolu Dağı Tüneli, Bolu Dağı Bakım ve İşletme Şefliği’nce 92 kamerayla izlenecek.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri
kklklllkkdsa