“KAN STOKLARIMIZ KRİTİK SEVİYENİN ALTINA İNDİ”

Sağlık 5 Mayıs 2021 13:47
Videoyu Aç “KAN STOKLARIMIZ KRİTİK SEVİYENİN ALTINA İNDİ”
A
a

Kızılay Düzce Şubesi Başkanı Av. Halil Aydın, Ramazan ayı ve koronavirüs salgını nedeniyle kan bağışlarının asgari kritik seviyenin altına gerilediğini belirterek, 'acil kan bağışı' çağrısında bulundu.

Ramazan ayı ve koronavirüsü salgını sebebiyle kan bağışlarında önemli bir düşüş yaşandı. Kan stoklarının yüzde 50 seviyesinin altına düştüğünü belirten Kızılay Düzce Şubesi Başkanı kritik seviyeye gelindiğini belirtti.
Düzce halkına acil kan bağışı çağrısında bulunan Aydın yaptığı açıklamada, “Koronavirüs pandemisinin etkilerinin artarak devam ettiği bu günlerde, mübarek Ramazan ayının da gelişiyle birlikte, gönüllü vatandaşlarımızın kan bağışlarına her zamankinden daha çok ihtiyaç duymaktayız. Hastanelerimizde tedavi gören ve kan bekleyen hastalarımızın ihtiyaçları yalnızca gönüllü bağışçılarımızın kan bağışlarıyla karşılanabilmektedir. Bağışlanan bir ünite kan ile üç kişinin hayatı kurtulmaktadır” diye konuştu.

“Sokağa çıkma kısıtlaması kan bağışına engel değil”
Düzce Kan Bağışı Merkezinin Ramazan ayında da bağışçılarımıza kesintisiz hizmet vermeye devam ettiğini dile getiren Aydın, “Krempark AVM önünde bulunan kan alma otobüsümüzde haftanın 7 günü kan bağışı almaktayız ve bağışçılarımız iftar sonrasında da saat 01:00’a kadar kan bağışında bulunabilirler. Sokağa çıkma kısıtlaması kan bağışına engel değildir. Kan bağışlamak isteyen vatandaşlarımız www.kanver.org internet adresimizden randevu alarak kan bağışına gelebilirler. Randevu alamayan bağışçılarımız için de, kan bağışında bulunduklarını gösteren gerekli belgeler kan alma otobüsümüzde düzenlenmektedir. 18-65 yaş arasındaki tüm vatandaşlarımızı kan bağışlayarak hayat kurtarmaya davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri